Az Input / Output – művészetről fiatalokkal programsorozat részeként mutatkoztak be alkotásaikkal a Semmelweis Egyetem Pető András Gyakorló Általános Iskolájának diákjai a Ludwig Múzeumban.

Dabi-Farkas Rita múzeumpedagógus a megnyitón elmondta, hogy az iskolai tehetséggondozó program keretében megvalósult együttműködés során a diákok a Westkunst-Ostkunst című gyűjteményi kiállítás műtárgyaiból kiválasztott alkotásokat értelmezhették újra saját eszközeikkel.

Vadász Zsuzsanna, a  tehetséggondozó-program vezetője hozzátette, hogy az alkotás a sérült gyerekek számára örömforrás, mely lehetőség arra is, hogy magukat aktív cselekvőként és hatni képes személyként éljék meg még akkor is, ha lehetőségeik különböznek ép mozgású társaikétól.

Vona Zsófia

Fotó: Vadász Zsuzsanna – SE PAK