Az Orvosi Hetilap idei Markusovszky Lajos-emlékülésén a Semmelweis Egyetem több munkatársa is elismerésben részesült. Markusovszky Lajos-emlékérem posztumusz kitüntetést adományoztak a közelmúltban elhunyt dr. Rácz Károlynak, a Doktori Tanács egykori elnökének, a II. Sz. Belgyógyászati Klinika volt igazgatójának. Emlékérmet vehetett át, és az idei Markusovszky előadást tartotta dr. Szalay Ferenc, az I. Sz. Belgyógyászati Klinika professor emeritusa. Markusovszky-díjat ítéltek oda tizenegy publikációnak, melyekben az egyetem kilenc munkatársa szerepel szerzőként.

Az Orvosi Hetilap Markusovszky-érem egy életműdíj, amivel a kitüntetett kutató, gyógyító és oktató munkáját ismerik el. Dr. Rácz Károly, a Semmelweis Egyetem Doktori Tanácsának egykori elnöke, a II. Sz. Belgyógyászati Klinika egyetemi tanára és korábbi igazgatója az Orvosi Hetilap főszerkesztőjeként éveken át végzett pótolhatatlan munkásságáért posztumusz emlékérem kitüntetésben részesült a Markusovszky Lajos Alapítvány Kuratóriuma és az Orvosi Hetilap Szerkesztőbizottsága döntése alapján. Az emlékérmet és az oklevelet dr. Rácz Károly testvérei, dr. Rácz Kornélia és Rácz Annamária vették át.

Markusovszky Lajos-emlékérem kitüntetést adományozott az alapítvány és a szerkesztőbizottság dr. Szalay Ferencnek, az I. Sz. Belgyógyászati Klinika professzor emeritusának, az Orvosi Hetilap érdekében kifejtett munkájáért. Emlékelőadását „Újdonságok, aktualitások a hepatológiában, 2017” címmel tartotta meg.

A legjobbnak ítélt cikkek szerzőit Markusovszky-díjjal tüntették ki. Tizenegy publikáció kapott elismerést, melyekben a Semmelweis Egyetem kilenc munkatársa érintett szerzőként: dr. Gerő László (I. Sz. Belgyógyászati Klinika), dr. Győrffy Zsuzsa (Magatartástudományi Intézet), dr. Szél Zsuzsanna (Magatartástudományi Intézet), dr. Blázovics Anna (Farmakognóziai Intézet), dr. Katona Júlia (Farmakognóziai Intézet), dr. Torzsa Péter (Családorvosi Tanszék), dr. Szirmai Ágnes (Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika), dr. Varga Gergely (III. Sz. Belgyógyászati Klinika, Haematológiai részleg), dr. Lipienné Krémer Ibolya (Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikai Ismeretek Tanszék).

A publikációk címe és szerzői megtekinthetők ide kattintva.

Az Orvosi Hetilap korábbi főszerkesztőjének emlékére alapított, dr. Fehér János Emlékére Alapítvány-díjat a „Bél-máj tengely vizsgálata colitis ulcerosában. Retrospektív tanulmány” című pályamunka nyerte el, melynek szerzői dr. Egresi Anna, dr. Kovács Ágota, dr. Szilvás Ágnes valamint dr. Blázovics Anna, a Farmakognózia Intézet egyetemi tanára.

Homonnay-Bukovenszki Orsolya

Forrás: Orvosi Hetilap