Lezárult a tisztújítás a Semmelweis Egyetem Hallgatói Önkormányzatában (HÖK). Az új HÖK elnök Budai Marcell lett, aki korábban a HÖK Ideiglenes Küldöttgyűlésének elnöke volt. A HÖK elnökét a Küldöttgyűlés választja kétéves időtartamra.

hokA HÖK a Semmelweis Egyetem valamennyi karán részönkormányzatokat működtet, ezek tagsága szintén megújult. HÖK Részönkormányzati elnök lett az aktuális ciklusban az ÁOK-on Báthori Gergő, az EKK-n Kovács Réka Sára, az ETK-n Kósa László, a FOK-on Ferenczi Szabolcs, a GYTK-n pedig Erdősi Viktor.

A tisztújítást az SE HÖK Alapszabálya írja elő, melynek során a HÖK és a részönkormányzatok elnökein kívül a HÖK Küldöttgyűlésének tagjait, a Hallgatói Önkormányzat alelnökeit és referenseit, a részönkormányzatok alelnökeit és választmányi tagjait választják meg.

A választások részletes eredményei ide kattintva érhetőek el.

Keresztes Eszter
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem