mta_hangodyDr. Hangody László, a  Traumatológiai Tanszék vezetője kapta idén a Hemingway Alapítvány dr. Szabó György orvostudományi díját. Az elismerést George F. Hemingwaytől vehette át a Magyar Tudományos Akadémián.

Az ünnepségen a megjelenteket dr. Vizi E. Szilveszter, az MTA volt elnöke köszöntötte, majd  dr. Rosivall László, a Kórélettani Intézet egyetemi tanára méltatta Dr. Szabó Györgyöt. A díjazottat és a munkásságát dr. Surján László mutatta be.

Dr. Hangody László több szempontból is nagy megtiszteltetésnek érzi a díj elnyerését. Mint mondta, egyrészt azért, mert tudja, kiknek adományozták az elismerést korábban, másrészt a díjat odaítélő grémium összetétele miatt.

„Nagy megtiszteltetés, hogy gyakorló sebészként nekem ítélték ezt oda. Mindig a gyakorlat oldaláról közelítem meg tudományt, ilyen szempontból érzem különösen fontosnak, hogy egy ilyen megközelítést díjaztak” – hangsúlyozta.

Tóth-Szabó Szilvia