RS15048_KA-20140402-File0332-scrEgy új amerikai irányelvben, valamint a gyakorló orvosok által rendszeres forrásként használt UpToDate-ben is Vereckei-algoritmusként, illetve megközelítésként említik a III. Sz. Belgyógyászati Klinika docense, dr. Vereckei András által kifejlesztett kritériumrendszert.

A négy lépcsős EKG-algoritmus a sürgős ellátást igénylő, életveszélyes széles QRS tachycardiák elkülönítésére szolgál. A Vereckei-algoritmus az American College of Cardiology /American Heart Associaton/Heart Rhythm Society 2015. évi supraventricularis tachycardia guideline-jában jelent meg. Szintén a múlt év utolsó negyedévében került be az UpToDate legfrissebben átdolgozott, témával kapcsolatos verziójába, ahol „Vereckei approach”-ként szerepel.

A Semmelweis Egyetem docenséről elnevezett Vereckei-algoritmus, valamint továbbfejlesztett változata a linkekre kattintva megtekinthető.

DP
Fotó: Kovács Attila, Semmelweis Egyetem