Október 2-ától 15 napon keresztül egészségügyi szolgáltatást biztosít a barcsi beléptető ponton a Magyar Máltai Szeretetszolgálat. Lázár Alpár, a Szeretetszolgálat migrációs ügyekkel megbízott referense a Semmelweis Egyetemhez eljuttatott felhívásában azt írja: a rendelkezésre álló fűtött sátorban/konténerben biztosítják az alap egészségügyi szolgáltatásokat. Egy szolgálat a leutazás napján 15 órától másnap éjfélig tart. Optimális lenne, ha a csapatok 2 napra tudnának leutazni, egyszerre 4-6 személy, akik váltásban biztosítják a szolgálatot.

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat azzal a kéréssel fordult a Semmelweis Egyetem vezetéséhez, hogy segítségét kérje a Magyarországot érintő menekültválsággal kapcsolatban felmerült egészségügyi és szociális feladatok megoldásában. A szociális segítségnyújtókon kívül szükség van szakképzett egészségügyi személyzetre is. Az előzetes tárgyalások alapján a Szeretetszolgáltat várja azon orvostanhallgatók, rezidensek, fiatal szakorvosok, szakképzett nővérek, asszisztensek jelentkezését, akik szívesen vállalnának egy-egy szolgálatot.

Jelentkezni az alábbi linken lehet: