RS10938_KA-20110722-IMG_5192-scrMivel foglalkozik pontosan egy dietetikus, ápoló vagy optometrista? Mi a feladata a védőnőnek, a gyógytornásznak, a képalkotó analitikusnak? Az Egészségtudományi Kar fennállásának 40. évfordulója alkalmából gyerekrajz-pályázatot szervez, melynek célja, hogy közelebb hozzák a gyerekekhez az egészségügyi munkát végző szakembereket és munkájukat. Segítségül a kar hallgatói rövid, gyerekek számára is közérthető nyelven fogalmazott leírásokat készítettek a különböző egészségügyi szakmákról. A gyerekek feladata lerajzolni, mit csinálnak munka közben az egészségügyi dolgozók.

A szervezők 5-10 éves gyerekek jelentkezését várják, a pályaműveket október 26-ig lehet beküldeni. Az eredményhirdetésre november 12-én kerül sor: a szakmai zsűri által kiválasztott 40 alkotást az Egészségtudományi Kar 40. évfordulójára szervezett kiállításon mutatják be.

A pályázati felhívás, a jelentkezési lap és a szakmaleírások erre a linkre kattintva letölthetőek.

Pogrányi Péter

Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem