5-20150702_Bolyai_nap_015_web_sztTöbb mint nyolcszáz pályázó közül a legkiválóbb kétszáz, már PhD-fokozattal rendelkező kutató munkáját támogatja 2015-ben az Magyar Tudományos Akadémia. Az új ösztöndíjasok az MTA Dísztermében rendezett Bolyai-napon vehették át az ösztöndíj elnyerését tanúsító oklevelüket. A Semmelweis Egyetemről az orvosi tudományok területen ösztöndíjat nyert el dr. Bikov András (Pulmonológiai Klinika), dr. Csuka Dorottya (III. Sz. Belgyógyászati Klinika), Hunyadyné dr. Sebestyén Anna (I. Sz. Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet, MTA-SE Molekuláris Onkológia Támogatott Kutatócsoport), dr. Szanda Gergő (Élettani Intézet), dr. Szász Attila Marcell (II. Sz. Patológiai Intézet), dr. Szijártó Attila (I. Sz. Sebészeti Klinika), dr. Tamási Lilla (Pulmonológiai Klinika), dr. Toldi Gergely (I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika), a biológiai tudományok területén dr. Szöllősi András, dr. Visnovitzné Vukman Krisztina és dr. Wiener Zoltán, a fizikai tudományterületen dr. Szigeti Krisztián (Biofizikai és Sugárbiológiai Intézet).

20150702_Bolyai_nap_010_web_szt_fit_600x600A Bolyai János Kutatási Ösztöndíj Kuratóriumának tagjai 2015-ben tizennyolcadik alkalommal ítélték oda az ösztöndíjat. Idén a benyújtott és az érvényes pályázatok száma is rekordot döntött: 824 érvényesen pályázó közül 200-an nyertek. Idén a legtöbb pályázatot (57%) az egyetemekről nyújtották be, a második helyen az MTA kutatóhálózatából, kutatóhelyeiről (36%) érkező pályázatok állnak. A támogatás a teljesítményközpontúság jegyében a fiatal kutatót egy adott kutatási téma feldolgozására és eredményei összefoglalására, közlésére serkenti. Ösztönzi a már jelentősebb eredményeket elérteket a magyarországi kutatások folytatására, valamint az akadémiai doktori értekezés megírására és az MTA doktora tudományos cím megszerzésére.

A díjazottak teljes névsora és tudósítás a rendezvényről az MTA honlapján olvasható.

DP
Forrás és fotók: mta.hu