hamvas_RS9380_KA-20131203-IMG_9385-urologia-konyvtar-atado-konyvbemutato-scrDíjakat és elismeréseket adott át Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere pedagógus nap alkalmából. A Semmelweis Egyetemről Eötvös József-díjban részesült dr. Hamvas Antal, az Urológiai Klinika egyetemi docense, kiemelkedő oktató-nevelő munkája, pedagógusi életpályája elismeréseként.

Az ünnepségen Balog Zoltán miniszter úgy fogalmazott: színvonalas felsőoktatás nincsen színvonalas köznevelés nélkül, a színvonalas köznevelés pedig a jó óvodánál kezdődik.A kormány feladata, hogy megteremtse a feltételeket és biztosítsa az eszközöket a magas szintű oktatáshoz – tette hozzá.

Dr. Hamvas Antal 1973-ban tett urológiai szakvizsgát, majd 1984-ben nefrológiai képesítést szerzett, 1995-ben az orvostudományok kandidátusa lett. Az egyetemi diploma megszerzése óta az Urológiai Klinika munkatársa. Fő szakterületei az uroonkológia, a vesekövesség és vizeletinkontinencia.

DP
Fotó: Kovács Attila, Semmelweis Egyetem