putzA Magyar Diabetes Társaság (MDT) elsőként dr. Putz Zsuzsannának, a Semmelweis Egyetem I. Sz. Belgyógyászati Klinika osztályvezető egyetemi tanársegédének ítélte oda Az Év Fiatal Diabetológusa Díjat. A pénzjutalommal is járó kitüntetést az idei évtől adja át a társaság a klinikai diabetológia területén tevékenykedő tehetséges, fiatal orvosok elismeréseként. A díj célja, hogy az MDT vezetése elismerje azokat a fiatal orvosokat, akik az adott évben a szakmai zsűri döntése alapján a legkiemelkedőbb gyógyító, tudományos, vagy edukációs tevékenységet végezték a klinikai diabetológia területén. Az elbírálás során előnyben részesülnek a betegellátásban dolgozó, a pácienseik iránt nagyfokú empátiát mutató orvosok.

Dr. Putz Zsuzsanna a Semmelweis Egyetem I. sz. Belgyógyászati Klinikáján dolgozik osztályvezető egyetemi tanársegédként. Tudományos tevékenységét a klinika Neuropathia Laboratóriumában végzi. A belgyógyászaton belül fő érdeklődési területe az angiológia, a diabetológia, valamint a cukorbetegség egyik gyakori és súlyos, az idegrendszer károsodásával járó szövődménye, a diabeteszes neuropathia.

Tóth-Szabó Szilvia