Pályázati felhívás

Dr Bárdos Tamás egyetemi tanár és fivére ifj. Bárdos Arthur ny. követségi tanácsos, a budapesti Orvosegyetemen végzett, a II. világháború alatt munkaszolgálatos különítményben fiatalon elhunyt orvos testvérük emlékére

“ dr. Bárdos József Károly “elnevezéssel alapítványt létesítettek.

Az alapítvány célja minden évben egy, végzés előtt álló orvostanhallgató , vagy fiatal pályakezdő orvos támogatása, aki egyetemi tanulmányai során tanusított előmenetelén, gyógyító illetve tudományos munkásságán kívül humanista, segítőkész emberi magatartásáról is már valamely módon tanubizonyságot tett.

A pályadíj összege 2000 USD nek megfelelő HUF

Pályázatot nyújthatnak be: a Semmelweis OTE V. vagy VI. éves orvostanhallgatói, illetve diplomásai 30 éves életkorig.

A jelentkezéseket kérjük az alapítvány nevére a SOTE I. sz. Gyermekklinikájára
( Budapest. 1083. Bókay J. u. 53. ) eljuttatni. A pályázati határidő: 2014 május 16., a szorgalmi időszak vége.

Az önéletrajz formában, 2 példányban benyújtott pályázatnak tartalmaznia kell az Alapítvány céljaiban felsoroltakra vonatkozó információt .
A pályázathoz mellékelni kell:
-kimutatást a pályázó tanulmányi előmeneteléről
-tudományos diákköri jellemzést, elhangzott előadás címét, helyezést.
-rektori pályamunka címét , helyezést
-előadások, tudományos publikációk jegyzékét
-művészetek, sport, közélet terén, vagy társadalmi szervezetekben kifejtett aktivitás felsorolását.

A pályázatokat az Alapítvány Kuratóriuma bírálja el, amelynek tagjai az egyetemi klinikák, illetve elméleti intézetek vezető oktatói közül kerültek ki. A kuratórium dönt arról, hogy mely pályázókat kívánja személyesen meghallgatni.

A díj ünnepélyes átadására a vizsgaidőszak végén június 28-án kerül sor.

Részletes felvilágosítás az I. sz. Gyermekklinikán, a 33-43-186/2696 telefonszámon dr. Bókay Jánosnál