nef_feketeandreaA bizonyítékokon alapuló orvoslás, illetve vesegyógyászat a témája a Magyar Nephrologiai Társaság (MANET) idén harmincadik alkalommal megrendezett, három napos nagygyűlésének Pécsett, amely több mint négyszázan vettek részt.

A jubileumi kongresszuson több elismerést is átadtak. ERA-EDTA National Grant díjjal tüntették ki dr. Fekete Andreát, a Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika kutatóját. „A év legkimelkedőbb nephrológiai továbbképző közlemény díját” dr. Prókai Ágnes, az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika rezidense kapta. Dr. Tóth-Heyn Péter, az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika nef_cseprekalegyetemi docense 500 ezer forintos kutatási támogatást kapott „Az újszülöttkori asphyxia és a terápiás hypothermia renális hatásainak új diagnosztikus és terápiás megközelítése” elnevezésű pályázatára.

A Magyar Vese Alapítvány Taraba István díját vehette át dr. Cseprekál Orsolya és dr. Studinger Péter a Semmelweis Egyetem I. Sz. Belgyógyászati Klinikájáról.

Tóth-Szabó Szilvia

Fotók: Pécsi Tudományegyetem