high_res-1671_rosivall kicsiDr. Rosivall Lászlót, a Semmelweis Egyetem Kórélettani Intézetének igazgatóját tiszteletbeli taggá választotta a Lengyel Nephrológiai Társaság. A június 20-22-én Wroclawban tartott kongresszuson vehette át diplomáját, ahol összefoglaló előadást is tartott vesekutatásai legújabb eredményeiről.

Köszönő beszédében emlékeztetett a mondásra, hogy „Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” Elmondta, hogy a Magyar Parlament 2007. március 12-én március 23-át egyhangú szavazattal a Magyar-Lengyel Barátság Napjává nyilvánította. Válaszul ugyanezt tette a Lengyel Parlament 4 nappal később. Megemlékezett többek között közös történelmünkről, közös kiemelkedő történelmi személyiségeinkről, királyokról, királynőkről. Felidézte a közelmúltat, amikor a magyarok közel százezer lengyel menekültet fogadtak be a II. világháború elején, illetve, hogy 1956-ban szokássá vált, hogy munka előtt a lengyelek sorban álltak a véradásért; több mint 3000 liter lengyel vér érkezett a forradalom alatt hozzánk.
Bódi Bernadett