Gábor Dénes-díjjal ismerték el hét tudós, többet között Csermely Péter biokémikus munkáját.

A Semmelweis Egyetem Orvosi Vegytani, Molekuláris Biológiai és Patobiokémiai Intézetének egyetemi tanára az elismerést az Országgyűlésben vehette át.
A Novofer Alapítvány által 1989-ben létrehozott díj a műszaki-szellemi alkotások, a mérnöki munka, a technológiai fejlesztés terén nyújtott kiemelkedő teljesítményeket ismeri el évente.

Dr. Csermely Péter biokémikus In Memoriam kitüntetést kapott a fiatal tehetségek iskolateremtő felkutatása, felkarolása, támogatása és gondozása, a hálózatépítés terén végzett több évtizedes áldozatos munkájáért.Dr. Csermely Pétert, a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács elnökét, a Semmelweis Egyetem professzorát szeptemberben választotta elnökévé az Európai Tehetségtanács (ECHA).