A Balassi Intézet és konzorciumi partnere, a Tempus Közalapítvány a „Nemzeti Kiválóság Program – Campus Hungary, K+F projektekhez és képzési programokhoz kapcsolódó, nemzetközi hallgatói mobilitás személyi támogatási rendszerének fejlesztése országos program” című projektek keretében Campus Hungary ösztöndíjpályázatot hirdet 2013. január 15. és augusztus 31. között megvalósítható Szakmai Gyakorlati képzésre és Rövid Tanulmányutak megvalósítására.

Ki pályázhat?

Bármely akkreditált magyarországi felsőoktatási intézmény hallgatója, aki

• a pályázott tevékenységhez kapcsolódó szakon aktív hallgatói jogviszonnyal rendezik
  • rendelkezik már legalább két lezárt félévvel (MA/MSc és PhD hallgatók esetén nem feltétel)
  • a pályázott tevékenység munkanyelvén legalább középfokú nyelvtudással rendelkezik
  • rendelkezik az általa választott intézmény/egyetem fogadólevelével
  • küldő intézménye támogatja pályázatát
  • vállalja, hogy hazaérkezése után határidőre eleget tesz beszámolási kötelezettségeinek:

Hol lehet pályázni?

A teljes pályázás online felületen történik 2012. október 15-től, a www.campushungary.hu oldalon.

Hová és milyen tevékenységre lehet pályázni?

Bármely olyan külföldi intézménybe (akkreditált felsőoktatási intézmény, kutatóintézet, múzeum, levéltár stb.), melyet a hallgató küldő intézménye jóváhagyott. Érdemes kihasználni a küldő intézmény
már meglévő együttműködési megállapodásait, de az új kapcsolatok kialakítása is előnyös lehet.

A Campus Hungary Program keretében jelenleg a következő tevékenységekre lehet pályázni:

• Szakmai gyakorlat
  • Rövid tanulmányút
  • Csoportos tanulmányút

Pályázati felhívás (pdf, 240 kb)

A pályázatokkal kapcsolatos információkért forduljanak bizalommal a Campus Hungary Ösztöndíj Iroda munkatársaihoz!
Campus Hungary Ösztöndíj Iroda, Balassi Intézet
email: info@campushungary.hu