Pro Universitate díjat vehetett át dr. Szél Ágoston rektortól dr. Renzo Hirayama japán sebész professzor.
A rektor a kitüntetés átadása alkalmából tartott ünnepségen egyebek mellett arról beszélt, hogy tíz éve kezdődött a Semmelweis Egyetem és a Saitama Medical University közti csereprogram, majd méltatta a professzor ez ügyben kifejtetett tevékenységét.

A Semmelweis Egyetem Pro Univeritate azoknak adományoz, akik több éves kimagasló tevékenységükkel hozzájárultak az egyetem célkitűzéseinek magas szintű megvalósításához.

Az ünnepségen Birtalan Ede és Hidi László átvette az oklevelet, ami igazolja, hogy részt vettek a Saitama Egyetem nyári gyakorlatán. A rendezvény zárásaként köszöntötték dr. Renzo Hirayama professzort a 75. születésnapja alkalmából.

T-Sz.Sz.