A Semmelweis Egyetem Ortopédiai Klinika szervezésében került sor Budapesten egy nemzetközi mozgásszervi daganatokkal foglalkozó szervezet, az Arbeitsgemeinschaft für Knochentumoren 78. ülésére április 27-28-án. A szervezet, amelynek magunk is alapítótagjai közé tartozunk, kb. 50 európai, főleg egyetemhez kötődő centrumot foglal magában, így kollégák érkeztek Németországból, Svájcból, Ausztriából, Csehországból, Horvátországból.

Dr. Klaus Schaser Németországból (Charité – Berlin, Campus Virchow-Klinikum) gerinctumorok sebészi kezeléséről, dr. Sápi Zoltán professzor a SE I. Patológiai Intézetből az óriássejtes csonttumorok molekulárbiológiai tulajdonságairól, ill. Szendrői Miklós professzor a társaság korábbi elnöke a csonttumorok sebészi kezelésében alkalmazott biológiai rekonstrukciós lehetőségekről.

Az előadások mellett esetmegbeszélések színesítették a programot, ahol az egyes csont- és lágyrészdaganatok megbeszélése interdiszciplináris keretek között folyt. Ezt jól példázza a magyarországi munkacsoport jelenléte, azaz dr. Arató Gabriella, dr. Moskovszky Linda, dr. Szurián Kinga és Sápi professzor (SE I. Patológiai Intézet), mint patológusok, dr. Csóka Mónika (SE II. Gyermekklinika), dr. Pápai Zsuzsa főorvos asszony (Honvédkórház), mint kemoterápiás szakemberek, dr. Köllő Katalin, mint radiológus és az SE Ortopédiai Klinika onkológiai sebészi teamjének, dr. Antal Imre, dr. Kiss János, dr. Perlaky Tamás, dr. Szalay Krisztián és dr. Szendrői Miklós részvétele.

A több mint 70 fős résztvevő számára a szombat délutáni kirándulás Gödöllőre lehetőséget teremtett baráti kapcsolatok kialakítására is.

SE Ortopédiai Klinika