Oktatási és kutatási együttműködésről írt alá megállapodást dr. Szuromi Szabolcs, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) és dr. Tulassay Tivadar, a Semmelweis Egyetem (SE) rektora.

Az együttműködés az informatikai és infobionikai tudományterületeket érinti, s annak sikerét egy a felek által a közeljövőben létrehozandó új központ, valamint a szükséges technikai háttér megteremtése is segíteni fogja. Az intézményvezetők, amellett, hogy nemzetközi szinten is jelentős eredményekre számítanak, nagy hangsúlyt kívánnak helyezni azoknak a magyarországi bionikai iparban történő hasznosítására – tette hozzá a PKKE.
A számos más területen is együttműködő két egyetem ezzel a szerződéssel „úttörő módon segíti a biomedicinális, az infobionikai és az informatikai csúcstechnológia hazai ipari fejlesztését” – közölte dr. Szuromi Szabolcs.

T-Sz.Sz.
Forrás: mti.hu