2012-ben immár harmadik alkalommal hirdeti meg országos borversenyét a Semmelweis Egyetem. A nevezési határidő: 2012. április 18.

A nyertes borokat egy éven keresztül, a 2013 tavaszán megrendezésre kerülő borverseny eredményének kihirdetéséig, az Egyetem és Intézményei rendezvényein szolgálják fel, valamint reprezentációs célokra kerülnek felhasználásra.

A bírálat során elért pontszámok alapján a nevezett borok jogosultak egy éven keresztül a Semmelweis Egyetem arany, ezüst, illetve bronz érmes bora, a meghirdetett kategória nyertesei pedig a Semmelweis Egyetem Bora cím kommunikálására a palackon.

A Semmelweis Egyetem Borát egy szakmai borverseny keretében, öt kategóriában választják ki. A bírálóbizottságban az egyetem munkatársai, minősített borbírák, valamint szakújságírók vesznek részt. A meghirdetett kategóriák:

Rendezvény borok:

– középkategóriájú fehérbor, maximum 2,000 Ft/palack polci ár

– középkategóriájú vörösbor, maximum 2,500 Ft/palack polci ár

Reprezentációs borok:

– presztízs fehérbor, maximum 6,000 Ft/palack polci ár

– presztízs vörösbor, maximum 10,000 Ft/palack polci ár

– desszertbor, maximum 12,000 Ft/palack polci ár

A bormustra 2012. április 20.-án kerül megrendezésre, az eredmény hirdetésre és az ünnepélyes díjátadóra a 2011. május 2.-i Semmelweis Szalon keretei között kerül sor.

A versenyre a borok (3 palack/bor) beküldési határideje 2012. április 18.

A nevezés díjtalan.

A jelentkezési lap itt található.

Beküldési cím:

Dr. Stubnya Gusztáv
Stratégiai Főigazgató
Semmelweis Egyetem
1086 Budapest, Üllői u. 26.

* A versenyen a 45. életévüket még be nem töltött borászok borai vehetnek részt

** Az árak végfogyasztói, kiskereskedelmi polci árak