A HáziPatika.com idén hetedik alkalommal keresi  az „Év kórházát”.  Több kategóriából, közel kétszáz kórház közül választhatják ki az internetezők azt az egészségügyi intézményt, melyet méltónak találnak a megtisztelő „Az év kórháza 2011” címre. December közepéig lehet szavazni a www.azevkorhaza.hu oldalon.

A honlapon több kategóriában – például orvos-szakmai színvonal, környezet, infrastruktúra, szakszemélyzet és ellátás – lehet minősíteni minden olyan fekvőbeteg-intézményt, amely állami finanszírozással működik.

2010-ben orvos-szakmai ellátás kategóriában két győztest hirdettek holtversenyben: az egyik a Semmelweis Egyetem I. sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikája, a másik a Semmelweis Egyetem I. sz. Sebészeti Klinikája lett, míg ápolás- és szakszemélyzet kategóriában holtversenyben a Semmelweis Egyetem Érsebészeti Klinikája végzett az élen. 2009-ben a Semmelweis Egyetem Kardiológiai Központ lett Az Év Kórháza.

Az idei szavazás október 17-én indult, és két hónapon át érhető el a www.azevkorhaza.hu oldalon.

SzZs