Május 23-án és 24-én európai tanulmányútja részeként dr. Nguyen Quoc Trieu, Vietnam egészségügyi minisztere a Semmelweis Egyetem kezdeményezésére meglátogatta intézményünket.

A vietnami delegáció a két napos magyarországi programja során tárgyalt dr. Réthelyi Miklós Nemzeti Erőforrás Miniszterrel valamint látogatást tett a Richter Gedeon Gyógyszergyárban. Az első napon, a dr. Tulassay Tivadar rektor által vezetett tárgyaláson dr. Szél Ágoston általános rektorhelyettes által bemutatott prezentációt követően dr. Ivády Vilmos Gazdasági-Műszaki főigazgató felvázolt egy konkrét együttműködési javaslatot a SE és vietnami partnerek között. A második nap a Kardiológiai Központot dr. Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár jelenlétében dr. Merkely Béla, a Kardiológia Központ igazgatója mutatta be, majd a Menedzserképző Központban (EMK) dr. Gaál Péter az EMK igazgatója és dr. Ivády Vilmos gazdasági-műszaki főigazgató fogadta a delegációt.