100 éves születésnapjára 100 millió forintot kapott a Semmelweis Egyetem (SE) I. számú Belklinikája az Amerikai Magyar Koalíciótól. Az összeget a klinika felújítására szánták, ennek köszönhetően az intézmény 1/6-oda újult meg.

Az adományból a most 101 éves klinika tetőszerkezetét, lépcsőházát és tantermét újították fel. Az intézményben 102 betegágyon folyik a gyógyítás, és két nyelven (magyarul és angolul) oktatnak. Egyetemi éveik alatt az orvostanhallgatók legalább 3 és fél évet töltenek a klinikán. De képeznek itt nővéreket, védőnőket, medikusokat is. A sokak által csak Korányi Klinikaként ismert intézmény fő szakmai profiljai a vesebetegségek és vérképző rendszeri betegségek ellátása, valamint az anyagcsere-endokrin betegségek, kiemelten a cukorbetegek és a csontritkulásban szenvedő betegek gyógyítása, gondozása. E két népbetegség területén, országos centrumként évente több ezer ambuláns és fekvőbeteg ellátás történik a klinikán.

IBel_tanterem