„Csak a szeretet képes átalakítani a világot”
Böjte Csaba ferences szerzetes
2007. december 6-án 11 órakor adventi előadást, elmélkedést tart
a Semmelweis Egyetem I. Gyermekgyógyászati Klinikáján.

Program:
1. Köszöntőt mond dr. Tulassay Tivadar, a Semmelweis Egyetem rektora
2. Csaba testvér: „ Csak a szeretet képes átalakítani a világot”
3. „Students help students” A Magyarországon tanuló norvég orvostanhallgatók a dévai gyermekekért

Cipősdoboz-akció:

Csaba testvér magyarországi útját követően Parajdra megy, ahol a sóbányában 2000 gyermek részvételével ünneplik az „Erdélyi gyermekek karácsonyát”. Arra kérem kedves vendégeinket, segítsenek abban, hogy megajándékozhassuk a karácsonyt váró gyermekeket, s hozzanak egy-egy cipősdoboznyi ajándékot ünnepi díszbe öltöztetve (pl. édességet, meleg kesztyÚt, sálat, sapkát, meleg zoknit, játékot, írószereket, rajzeszközöket, könyveket, ki-ki fantáziája szerint). Kérem írják rá milyen nemÚ és életkorú gyermeknek szánják az ajándékot. A 2000 csomagot országszerte gyÚjtjük és kamionnal szállítjuk Parajdra.

A Dévai Szent Ferenc Alapítványról:
A Dévai Szent Ferenc Alapítvány Erdély 40 településén közel 1500 gyermek gondozását vállalta fel:
• nagycsaládokat, veszélyeztetett, bajba jutott családokat, gyermekeket segítenek anyagi támogatással, tanszerrel, ruhával;
• a rászoruló vagy árva gyermekeket bentlakásos otthonokban oktatják, nevelik. Jelenleg 15 otthonban 700 bentlakó gyermeket nevelnek.
• napközi otthonokat tartanak fenn, ahol jelenleg több, mint 700 gyermek tanul, kap meleg ételt iskola után;
2007-ben az Alapítvány megnyitotta két anyaotthonát Magyarországon is, ahol bajba jutott várandós asszonyok és kisgyermekes édesanyák kapnak menedéket.

Adventi alkalmunkon való részvételét, a gyermekeknek szánt ajándékát és támogatását hálásan köszönjük,

Dr. Pászthy Bea
SE I. Gyermekgyógyászati Klinika
és Dévai Szent Ferenc Alapítvány