Dr. Ádám Veronika tart a mai napon, 2004.április 26-án este 20.30-kor előadást a Mindentudás Egyetemén Mindennapi kenyerünk, mindennapi kalóriánk címmel. Az előadás helye: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem informatikai épülete, Bp. XI., Magyar tudósok körútja 2/B (Kozma László terem).

Az előadás a szénhidrátok és a zsírok anyagcseréjére koncentrálva bemutatja, hogy az elfogyasztott tápanyagok hogyan hasznosulnak a szervezetben, a feleslegből hogyan lesz zsírraktár, illetve hogy a hiányos táplálékbevitel hogyan mobilizálja a raktározott táplálékokat. A biokémia, azaz a molekuláris mechanizmusok szintjén demonstrálja, hogy miként alakul ki az elhízás, és ez milyen módon vezethet az egyik leggyakoribb népbetegség, a diabétesz egyik formájának kialakulásához. Megtudhatjuk, hogy milyen mechanizmusok alapján szolgálja a mértéktartó táplálkozás és a rendszeres fizikai igénybevétel az egészséges anyagcsere fenntartását.