A Kárpát-medencei Tehetségnapon fődíjas lett Huszár N. István, a Semmelweis Egyetem hatodéves orvostanhallgatója. A Nemzeti Tehetségsegítő Tanács évek óta hirdeti meg a „Felfedezettjeink” pályázatot, idén a zsűri döntése értelmében hárman fődíjban és hatan különdíjban részesültek.

tehetseg.huA három fődíjas egyike a köztársasági ösztöndíjas Huszár N. István, a Magyar Innovációs Szövetség jelöltje jelenleg a Semmelweis Egyetem  hatodéves orvostanhallgatója. A Kerpel-Fronius Tehetséggondozó program tagjaként, a legjobb tehetségnek járó Kerpel Díjat 2015-ben nyerte el, és a Tehetséghidak program diákmentora volt.  A hallgató a támogatást tudományos cikkek megjelentetésére és orvostechnikai eszközök beszerzésére szeretné fordítani.

A díjat olyan fiatalok kaphatják meg, akik saját tehetségsegítő közösségük által lettek felfedezve, 25 évnél nem idősebbek, és kiemelkedően tehetségesek valamilyen területen. A rendezvény fővédnöke Herczegh Anita, a köztársasági elnök felesége volt.

Bővebben a különdíjas felfedezettekről itt olvashat.

Németh Ákos

A kép forrása: tehetseg.hu