RS24190_KA-20141031-IMG_3287-nyilt-nap-scrA Semmelweis Egyetem általános orvosi szaka is rajta van azon a húszas listán, amelyen a legmagasabb átlagpontszámmal állami ösztöndíjasként felvett hallgatók száma alapján rangsorolták be a képzéseket. A HVG Oktatási Hivatal adatai alapján készített elemzéséből kiderül: az orvosi képzésre a legtöbb nagyon magas pontszámú diákot a Semmelweis Egyetem vette fel, a közel négyszáz tanuló átlagpontszáma meghaladta a 460 pontot.

Az összeállításban az egyetem a lista 20. helyén szerepel, az orvosképző helyek közt egyedüliként. A 2014-ben nappali tagozatra, államilag finanszírozott képzésre felvettek átlagpontszámát vizsgálva az derül ki, hogy a legjobbak nem a természettudományos, műszaki vagy tanári pályát választják, hanem a gazdasági képzés felé fordultak – olvasható a cikkben.

Tóth-Szabó Szilvia
Forrás: HVG