Semmelweis Egyetem honlap | Semmelweis Egyetem újság | 2005/12. szám | Előző cikk | Következő cikk
Semmelweis Egyetem · VI. évfolyam 12. szám · 2005. október 28.

NET felújítás EU-támogatással

blank

A tervek szerint jövőre részlegesen, a toronyépület véghomlokzatának kivételével, felújítják, bővítik a Nagyvárad téri Elméleti Tömböt. Ilyen jelentős korszerűsítés a hetvenes évek óta nem történt. A várhatóan 900 millió forintba kerülő beruházáshoz az Európai Unió 702 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújt.

Mint Sullay Károly, a Műszaki és Üzemeltetési Igazgatóság főigazgató-helyettese, vezető projektmenedzser és Kovács Endre projektmenedzser elmondta: az egyetem több mint másfél milliárd forintos összegre pályázott. Ebből fedezni lehetett volna a NET teljes lepényépületének felújítását, a homlokzat cseréjét, a Díszterem melletti előadótermek átépítését és a toronyépület alatti terület beépítését, kétszintes diákcentrummá alakítását. A támogatási összeg csökkentése miatt azonban néhány munkát (Díszterem, előadótermek) későbbre kellett halasztani. Ám ezek megvalósításáról sem mondanak le, jövőre újra pályáznak.

Jövő szeptemberig

– Milyen felújítások várhatók még?

Sullay Károly: Az első emeleti laborokat és szemináriumi szobákat a korszerű követelményeknek megfelelően alakítjuk át. Felújítjuk a két nagy előadó légtechnikáját és világítási rendszerét, a földszinti raktár területén három egységből álló informatikai kabinetet, oktatótermet hozunk létre. Korszerűsítjük és átépítjük a könyvtárat, amelyben az oktatók és a hallgatók számára számítógépeket helyezünk el internet-hozzáféréssel. Másfél milliárd forintra pályáztunk, mindössze 702 millió forintot kaptunk, amely összeg még kiegészült a 10 százalékos (78 millió forintos) egyetemi önrésszel.

– Ha beépítik az épület lábait, akkor hogyan jutnak el a dolgozók a parkolóból a főépületbe?

– Nos, a diákoknak kicsit kerülniük kell ezután, a dolgozóknak pedig egy külön bejárati ajtót építünk. Ez szolgál majd a mozgássérülteknek az épület akadálymentes megközelítésére is. A NET-be való bejutást egy mágneskártya-rendszer kiépítésével oldjuk meg.

– Milyen ütemezéssel valósítják meg a munkálatokat ?

Kovács Endre: Először az oktatási időn kívül elvégezhető munkákra kerül sor. A torony alatti terület kétszintes beépítésével párhuzamosan alakítjuk ki a földszinti informatikai oktatót és a hozzá tartozó szociális helyiségeket. A Heim Pál Gyermekkórház felőli oldalon lévő aknába a pincei áruszállításhoz teheremelőt építünk be. Jövő májustól a szeptemberi tanévindulásig tervezzük az első emeleti szemináriumi, laboratóriumi helyiségek átépítését, korszerűsítését, átalakítását. Így 2006 őszén már a felújított épületrészben kezdődhet az oktatás. Összesen 4039 négyzetmétert építünk át és csaknem 700 négyzetméter újabb hasznos területet nyerünk.

Plusz kiadások

– Keletkezik-e többletköltség az építkezés során?

Sullay Károly: - Az előzetes számításaink szerint az egyetemnek, a 78 millió forint önrészen kívül, plusz 130 millió forintos kiadással kell számolnia, amelyet saját erőből kell majd finanszíroznia.

– Hogyan birkóznak meg a feladatokkal?

– A műszaki előkészítést az igazgatóság, a NET és az informatikai igazgatóság munkatársai végezték. Az eddigi munkákban sok segítséget kaptam Kovács Endrétől és dr. Szombat Dezső projektmenedzsertől. Elkészült az építési engedélyezési dokumentáció, s az építési hatóság már kiadta a szükséges engedélyt. Megoldandó feladat még a támogatási szerződés megkötése. Amint elkészül az ajánlati dokumentáció, meghirdetjük a közbeszerzési eljárást, illetve a kivitelező kiválasztására a pályáztatást. Elképzeléseink szerint jövő januárban hirdetünk győztest és áprilisban indul a kivitelezés. – jegyzete meg befejezésül Sullay Károly.

Ilonka Mária

 
Semmelweis Egyetem honlap | Semmelweis Egyetem újság | 2005/12. szám | Előző cikk | Következő cikk