Semmelweis Egyetem honlap | Semmelweis Egyetem újság | 2005/12. szám | Előző cikk | Következő cikk
Semmelweis Egyetem · VI. évfolyam 12. szám · 2005. október 28.

Ötven éve önálló Gyógyszerésztudományi Kar

blank
blank
20051204.jpg
A hallgatóság soraiban balról Vincze Zoltán, Szeri Ilona, Brantner Antal, Vígh Béla és Magyar Kálmán, akik többekkel együtt a jubileum alkalmából díszoklevelet vehettek át

Önállóvá válásának fél évszázados évfordulóját ünnepelte a Gyógyszerésztudományi Kar október 12. és 15. között. Az ünnepségsorozat legfontosabb része a Magyar Tudományos Akadémián rendezett háromnapos, angol nyelvű konferencia volt, melyet Richard R. Ernst, Nobel-díjas professzor nyitott meg Nuclear Magnetic Resonance and its Nobel Glory című előadásával. A kart és a konferenciát levélben köszöntötte prof. Vizi E. Szilveszter, az MTA elnöke, személyesen pedig prof. Tulassay Tivadar, egyetemünk rektora, prof. Hudecz Ferenc, az ELTE rektorhelyettese, prof. Falkay György, az SZTE Gyógyszerésztudományi Karának dékánja és Yukihiro Shoyama professzor, a Kyushu Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának dékánja.

A megemlékezésen jubileumi díszokleveleket adtak át azoknak az oktatóknak, akik különösen sokat tettek a budapesti gyógyszerészképzésért. Prof. Noszál Béla, a GYOK dékánja, a rendezvény szervezője ünnepi beszédében összefoglalta az elmúlt fél évszázad legfőbb magyar és külhoni tudományos sikereit, megemlékezett a budapesti gyógyszerészképzés számos kiváló oktatójáról, vázolta a kar jelenlegi helyzetét és jövőbeni kilátásait.

A második és a harmadik napon hat szekcióban (Concepts of Drug Research, Targeted Drug Delivery, Drugs of Abuse, Biomolecules and Drugs, Magnetic Resonance in Life Sciences, Medicines and Society) 31 előadás hangzott el a gyógyszerészet és társtudományai területeiről, valamint 110 poszteren mutatták be hazai és külföldi kutatók legfrissebb eredményeiket. „A konferencia egésze és minden szekciója egyenként is méltán nevezhető világszínvonalúnak” – tolmácsolta a külföldi előadók egyöntetű véleményét a záróülésen Görög Sándor akadémikus, az MTA Kémiai Osztályának előző elnöke. (Részletes beszámolót és az előadókkal készült interjúkat következő lapszámainkban közöljük.)

A program szombat délután labdarúgó-tornával folytatódott, este pedig a konferencia minden résztvevője hivatalos volt a Flamenco Hotel nagytermébe, ahol elegáns, ugyanakkor mértéktartó és remek hangulatú bál zárta a jubileumi ünnepségsorozatot.

BMD

 
Semmelweis Egyetem honlap | Semmelweis Egyetem újság | 2005/12. szám | Előző cikk | Következő cikk