Semmelweis Egyetem honlap | Semmelweis Egyetem újság | 2004/5. szám | Előző cikk | Következő cikk
Semmelweis Egyetem · V. évfolyam 5. szám · 2004. április 19.
Balassa kollégiumi hírek

 
Dr. Tóth Barnabás (balra), mellette Holdonner Antal

Informatikai stúdió

Bensőséges ünnepség keretében avatták fel március 30-án a Balassa János Kollégium új büszkeségét, az informatikai stúdiót. Ezzel a lehetőséggel azok az itt lakó diákok is hozzájuthatnak a legmodernebb informatikai szolgáltatásokhoz, akiknek nincs saját számítógépük. Az összefogással megvalósult beruházás legfőbb segítője a dr. Tóth Barnabás vezette Informatikai Központ volt. A felújítási-átalakítási munkákhoz mintegy 1,8 millió forinttal járult hozzá a Hallgatói Önkormányzat. Az átadási ceremónián a kollégiumok főigazgatója, dr. Godó Ferenc a köszönő szavak mellett vázolta a további terveket is. Az elhangzottakról rövidesen beszámolunk.
 

Balassa Napok

Az előzetes információk szerint mozgásban, mókában és mulatságban nem lesz hiány az idei Balassa Napokon sem. Az április 20-22-ig tartó hagyományos rendezvényre már teljes erőbedobással készülnek a Balassa János Kollégiumban. A sportmérkőzésekre nemcsak a kollégistákat, hanem más egyetemek hallgatóit is várják a szervezők. A focibajnokság selejtezőjét az első nap délután kettőtől, a döntőt pedig a második napon rendezik az Orczy-kertben, de asztali foci- és asztalitenisz-versenyen is mérkőzhetnek a benevezők. Ami a további, még formálódó programokat illeti: kedden délután a kollégium nagytermében lesz az emeletek közötti tréfás vetélkedő tortadíjért, este Váczi Eszter és a Szörp együttes lép fel. Szerdán a kollégiumok zenekarai (XYZ, Márka, 507 Band) szórakoztatják a hallgatóságot, a vállalkozó kedvűek kipróbálhatják énektudásukat is. Csütörtökön a Besh o drom szolgáltatja a muzsikát. Mindhárom napon a kisteremben rockot hallgathatnak az érdeklődők, valamint kivilágos-virradatig rophatnak a diszkóban.

Könyvtárcsinosítás

Az utóbbi hónapokban látványosan megújult a Balassa János Kollégium könyvtára. Tamás Gyuláné Erika könyvtárvezető ízléssel és lelkesedéssel hangulatossá varázsolta a helyiségeket. Nemcsak a melegbarna függönyöktől, szőnyegektől, az új bútorkárpittól és a szemet vidító Szinyei-Merse reprodukciótól váltak barátságossá a szobák, hanem a szeretettel kitalált és megvalósított számos apró ötlettől is. Erika a természet kincseiből, például szárazvirágokból, vadgesztenyéből készített díszekkel igazán otthonos légkört teremtett az 5500 kötetes könyvtárban. Bizonyára nagyobb kedvvel látogatnak majd ide a hallgatók akár éjszakai tanulásra is. Az olvasótermet ugyanis, az öntevékeny csoportnak is köszönhetően, a nap 24 órájában használhatják a kollégisták.

Liftfelújítás

Felébredt hosszú tetszhalott állapotából a Balassa János Kollégium nyolcadik szintjéig járó liftje. Feltámasztása még tavaly ősszel elkezdődött és egészen idén márciusig tartott. Tudniillik a felvonó már évekkel ezelőtt olyan leromlott műszaki állapotba került, hogy használatát leállította a szakértői vizsgálat. S bár hiányát nagyon érezték az itt lakók és dolgozók, de az orvosláshoz előbb meg kellett teremteni az anyagiakat. Végre sikerült a bevételekből kigazdálkodni a komplett felújításhoz (teljes vezérlés, fülke- és aknaajtók cseréje) szükséges mintegy 3,6 millió forintot. Így most már mindhárom lift működik a 11 szintes, 9 lakószintes épületben.

T. A.

 
Lap teteje | Semmelweis Egyetem újság | 2004/5. szám | Előző cikk | Következő cikk