Semmelweis Egyetem honlap | Semmelweis Egyetem újság | 2007/7. szám | Előző cikk | Következő cikk
Semmelweis Egyetem · VIII. évfolyam 7. szám · 2007. június 4.

Pharmanova Díj

blank

Egyedülálló kezdeményezést indított útjára a PharmaNova Zrt. – a legnagyobb német érdekeltségű hazai gyógyszertárlánc –, amikor meghirdette a Pharmanova Díjat a négy hazai gyógyszerészkar hallgatói számára. A pályázat témája a szociális piacgazdaság a gyógyszerészetben – ebbe a tág témába belefért a fogalom elméleti értelmezése és a gyakorlati alkalmazásra vonatkozó konkrét tervek kidolgozása is. A pályázatra egyetemünkről hat, a szegedi karról két pályamű érkezett. Az értékes díjakat a Nagyvárad téri Elméleti Tömbben adták át április 16-án.

Tulassay Tivadar rektor köszöntőjében méltatta a kezdeményezés időszerűségét, és – mint hangsúlyozta –, reményei szerint hosszú évekre szóló hagyományt teremtett ezzel a kezdeményezéssel a pályázatot kiíró cég. Kinics László, a PharmaNova Zrt. vezérigazgatója beszédében emlékeztetett: a magyar piacgazdaság indulásakor a gyógyszerészek is hátránnyal indultak, nem voltak ugyanis közgazdasági ismereteik. Ezt a hátrányt a mai napig nem sikerült teljesen felszámolni. A felzárkózás elősegítése, az új szakemberek korszerű képzésének támogatása céljából hívta életre a társaság ezt az új díjat. Blaskó György professzor, a Debreceni Egyetem tanszékvezetője a végeredmény kihirdetése előtt rövid szakmai értékelést adott minden pályázatról.

Első díjban részesült Nógrádi Brigitta, egyetemünk hallgatójának pályaműve, ami az innováció szerepét hangsúlyozza a gyógyszerészetben – jutalma egy kéthetes angliai nyelvtanfolyam. Második díjként a németországi Expopharm kiállításon vehet részt Jagodics András, aki szintén egyetemünk végzős gyógyszerészhallgatója. Pályázatában részletes, szinte mindenre kiterjedő üzleti tervet dolgozott ki egy új gyógyszertár létesítésére. 200 000 Ft pénzjutalomban részesült Molnár Zsuzsa, a Szegedi Gyógyszerésztudományi Kar hallgatója, aki a patikában vásárlók között készített felméréséből vont le hasznos következtetéseket. Különdíjat, részletes gyógyszer-kompendiumot kapott Dóczy Veronika, aki szintén idén végez gyógyszerészként egyetemünkön. Pályázatában sajátos, a valódinál humánusabb gazdasági környezetbe helyezve vizsgált egy patikát, ezt a zsűri az ötlet eredetisége miatt terjesztette fel jutalmazásra.

BMD

 
Semmelweis Egyetem honlap | Semmelweis Egyetem újság | 2007/7. szám | Előző cikk | Következő cikk