Semmelweis Egyetem honlap | Semmelweis Egyetem újság | 2004/4. szám | Előző cikk | Következő cikk
Semmelweis Egyetem · V. évfolyam 4. szám · 2004. április 2.
Egyetemi Tanszéki Részleg avatása az ORFI-ban

 
A fogadáson (előtérben) dr. Romics László professzor, (háttérben) Sótonyi Péter professzor

Az évek óta vajúdó és sürgető probléma, a reumatológia oktatásának és továbbképzésének kérdése úgy tűnik, nyugvópontra jutott.

Az Egyetemi Tanács döntése nyomán a graduális képzésre az ORFI keretén belül felálló és már működő Tanszéki Részleg Poór Gyula egyetemi tanár vezetésével kapott megbízást. A reumatológiai posztgraduális képzés a Budai Irgalmasrendi Kórházban működő másik Tanszéki Részleg keretében történik, melynek vezetésére pályázat került kiírásra. Mindkét részleg a jövőben a III. sz. Belklinikához rendelten, Karádi István professzor, klinikaigazgató égisze alatt működik, Reumatológiai és Fizioterápiás Tanszéki Csoportként.
Az elnökség - (jobbról) Szollár, Poór és Karádi professzorok

A reumatológia a curriculumban egyelőre mint kötelező fakultáció szerepel. Alulírott számára elképzelhetetlen, hogy néhány éven belül a diszciplína ne váljék kötelező tantárggyá, hiszen, a reumatológiai betegségek már csak előfordulásuk gyakorisága folytán is, a fogorvosi problémákon túl, a gyógyító hálózatnak legtöbb idejét kötik le.

Az általános orvosképzésben érvényre kell jutnia a "muszkulo-szkeletális" szemléletnek, mely azon túl, hogy az általános orvosi praxisban nélkülözhetetlen, világossá teszi a mozgásrendszer épsége megőrzésének jelentőségét az életminőség szinten tartásában is.

Az avatási rendezvény március 10-én ünnepélyes keretek között az ORFI Lukács Klubjában zajlott. A Semmelweis Egyetem általános orvoskari dékánja, Szollár Lajos professzor, valamint a III.sz Belklinika igazgató professzora, Karádi István köszöntötte a Reumatológiai és Fizioterápiás Tanszéki Csoport ORFI Részlegét és annak vezetőjét, Poór Gyula professzort, főigazgatót.

A Dékán a Tanszéki Csoport megalakulásának előzményeiről, Karádi professzor a Csoportnak a Klinikához való viszonyáról és az egymás mellé rendelés gyakorlati jelentőségéről beszélt.
A hallgatóság egy csoportja

Ezután Poór Gyula professzor adott programot az ORFI Részleg feladatairól. Mindenekelőtt hangsúlyozta a graduális képzés, a modern oktatás, az oktatói munka fontosságát, továbbá egy nemzetközi szintű kutató műhely kialakítását, szerteágazó hazai és külföldi kapcsolatok kiépítésével. Kiemelte továbbá a harmonikus együttműködés fontosságát a gyakorlati munkában a BIK-ben működő Tanszéki Részleggel, valamint a többi klinikai intézménnyel.

A rendezvényt záró nagyvonalú fogadáson mindenki sok sikert kívánt a hosszú bonyodalmak után a curriculum számára remélhetőleg mielőbb révbe érkező "új" diszciplína jövőjéhez.

Dr. Donáth Tibor

 
Lap teteje | Semmelweis Egyetem újság | 2004/4. szám | Előző cikk | Következő cikk