 |
 |
Markó Katalin medika a pécsi énekkarból és Farkas-Kis A. Máté
|
Legtöbbször az egyetemi kulturális rendezvényeken derül ki, hogy a felelős beosztásokban dolgozó professzorok, gyógyító orvosok nemcsak a hivatásuk mesterei, hanem a zenét – például a hangszeres zenét – is magas szinten művelik.
A Semmelweis Egyetemnek eddig még nem volt diákénekkara. Pedig azt gondolnánk, hogy egy ilyen szerteágazó kulturális programokat kínáló intézményben ez is régen megvalósult. Egy másodéves ÁOK-s hallgatónak, Farkas-Kis A. Máténak jutott eszébe, hogy egyetemista társaival énekkart alapítson. Diákkorában jegyezte el magát a zenével, a Magyar Állami Operaház Gyermekkórusában énekelt, egészen a mutálásig.
Máté túljutott ezen az időszakon is, időközben azonban megerősödött benne az a vágy, hogy embereket gyógyítson és orvos legyen. Nos, ez a szándéka erős akarattal sikerülni fog. Tavaly októberben egyetemünkre látogatott a Pécsi Tudományegyetem orvoskarának kórusa. Ekkor jött az ötlet, hogy miért ne lehetne Budapesten is alakítani egy énekkart. Összejött egy baráti társaság a FOK-ról, a GYOK-ról és zömében az ÁOK-ról – az első évfolyamtól a negyedik évfolyamig –, hogy énekeljenek a maguk örömére. Máté régi iskolája, az Apáczai Csere János Gimnázium biztosít térítésmentesen ideiglenes próbahelyet az egyetemi énekkarnak. Sajnos, a kórus tagjai nem tudják megfizetni az egyetemi terembérleti díjat, mivel – érthető módon – nincs pénzük erre.
A diákénekkart egy konzervatóriumba járó hölgy, Győrfi Katalin vezényli – térítésmentesen. A kórusnak még nem adtak nevet. Máté szeretné, ha minél többen csatlakoznának hozzájuk az éneket és zenét szerető medikusok közül (lupisminor@freemail.hu). Terveik szerint szponzorokat keresnek és rövidesen fellépnek majd a NET-ben is.
I. M.
|