Semmelweis Egyetem | Semmelweis Egyetem újság | 2000/4. szám | Előző cikk | Következő cikk |
Semmelweis Egyetem · I. évfolyam 4. szám · 2000. október 27.
Bronzérmes az OSC labdarúgócsapata
 

Sokan talán nem is tudják, hogy a Semmelweis Egyetemnek (a korábbi SOTE keretein belül) két nagypályás labdarúgócsapata is létezik. Ezek a csapatok hosszú évek óta a Budapest-bajnokság különböző osztályaiban szerepelnek.

Két csapatunk közül az egyik, az OSC néven játszó, az 1999–2000-es bajnoki évben szép sikert ért el. Sikerült az, ami korábban húsz évig egyszer sem, dobogós helyen végzett a gárda. (Az ezt megelőző időszakra már senki sem emlékszik a csapat tagjai közül.)

A Budapest-bajnokság harmadik osztályában, a 16 csapatot számláló mezőnyben harmadik lett az OSC. Hosszú ideig a feljutást jelentő második helyre is volt esélye a gárdának, de végül a sokkal stabilabb gazdasági és infrastrukturális háttérrel rendelkező Pestszentimre és Törökbálint megelőzte az orvoscsapatot. Szereplésünk így is elismerésre méltó.

A bajnokság gólkirálya 32 találattal dr. Krasznai Zsolt, a Jáhn Ferenc Kórház sebésze lett. Az Orvosok Világbajnokságán győztes magyar válogatottban dr. Hernold László, aneszteziológus orvos képviselte az OSC-t, aki a Baross utcai Transzplantációs és Sebészeti Klinikán dolgozik.

Csapatunk sikerrel szerepelt a téli terembajnokságban is. A Kertészeti Egyetemen megrendezett küzdelemsorozatot az 1985–1986-os kezdés óta először, megnyerte az OSC.

A csapat tagjai zömmel orvosok és orvostanhallgatók, de akad egy-két „külsős” is, mérnök, ügyvéd, „külkeres". Játékosaink természetesen valamennyien amatőrök. A csapat edzője, valamint az intézőként és a szakosztályvezetőként dolgozó játékosok is társadalmi munkában látják el feladatukat.

A csapat jelenlegi játékos-edzője, ifj. dr. Kaán Miklós, aki 1997 februárjában vette át a „stafétabotot” a korábbi mestertől Tállai Balázstól. Tállai tanát úr több mint húsz évig volt a csapat edzője és az anyagi, működési feltételek drasztikus romlása miatt mondott le posztjáról.

A jó szereplés ellenére a labdarúgó-szakosztály jelenleg is rendkívül mostoha körülmények között működik. Az OSC mintegy másfél éve alig tudja támogatni a csapatot, a magasabb osztályokban szereplő szakosztályok elsőbbséget élveznek. Néha a testnevelési szekció, időnként az MSD gyógyszergyár juttat némi pénzt a focistáknak, ezzel együtt mostanra jelentős költségvetési deficit alakult ki a szakosztálynál.

Mivel az OSC-nek saját labdarúgó pályája nincs, a legjelentősebb költséget a pályabérleti díjak teszik ki, de a nevezési költségek, játékengedélyek, bírói díjak, felszerelés vásárlás is komoly anyagi terhet jelent.

A labdarúgás igazi tömegsport, szabadidősport lehetne egyetemünkön is, biztosítva orvosok, medikusok rendszeres testmozgását, sporttevékenységét. Sajnos ehhez az anyagi feltételek jelenleg nem adottak. A csapat vezetői nyitottak minden olyan kezdeményezés, és ötlet irányába, amely a szakosztály stabil működési feltételeinek megteremtésében segítséget jelenthet.

Várjuk továbbá mindazon dolgozók, hallgatók jelentkezését is, akik rendelkeznek némi labdarúgó múlttal és szívesen játszanának csapatunkban.

Ifj. dr. Kaán Miklós edző (266–0513/4552)
Fábián Kristóf szakosztályvezető

 
Lap teteje | Semmelweis Egyetem | Semmelweis Egyetem újság | 2000/4. szám | Előző cikk | Következő cikk |