TDK munka a VSzÉK Sejtbiológiai laboratóriumában

Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika

Kardiológiai Tanszék, Vascularis Neurológiai Tanszéki Csoport
Sejtbiológiai Laboratórium

Kutatásaink során a human agyi és szív eredetű endothelsejt tenyészetekben patológiás és terápiás hatásokat modellezünk. Jelenleg a neurotrofikus növekedési faktorok termelődésével foglalkozunk, illetve az általuk kiváltott hatásokat vizsgáljuk.

Munkánk kapcsolódik a klinika betegellátó tevékenységéhez is. Akut koronária szindrómás betegek vérmintáiban trombocita és endothel aktivációra jellemző biokémiai marker molekulákat vizsgálunk. Ezen kívül lehetőség van ugyanennél a betegcsoportnál a trombocita aggregációs terápia klinikai és laboratóriumi adatainak feldolgozására is.

Várjuk lelkes és kitartó hallgatók jelentkezését, akik szívesen bekapcsolódnának laboratóriumunk munkájába. Bevezetjük őket a sejt izolálás és tenyésztés praktikáiba, a fehérje- és génexpressziós vizsgálatok rejtelmeibe.

Érdeklődés és jelentkezés:

dr.Skopál Judit, PhD
tudományos munkatárs
Semmelweis Egyetem, ÁOK
Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika
1122 Budapest, Gaál József u. 9-11.
tel:+36-20-6632649
e-mail: jskopal56@gmail.com