ETK Rektori pályamunka címek 2021/2022

Rektori pályamunka címe Témavezető (fokozattal)
Mindennapos egészségügyi ellátás jogi és/vagy egészségszociológiai
aspektusból
Dr. Feith Helga Judit Phd., habil. tanszékvezető főiskolai tanár
Egy paramedikális hivatás szakmapolitikai helyzetének történeti összehasonlító elemzése és értékelése Dr. Feith Helga Judit (PhD, habil)
   Dr. Némethné dr. Gradvohl Edina (PhD)
Iskolai egészségfejlesztési programok hatékonyságvizsgálata Dr. Lukács J. Ágnes (PhD)
Az egészségügyi ellátás kultúra-specifikus aspektusai, tekintettel az egyes kisebbségi csoportok igényeire. Dobos Attila
Fogyatékossággal élő emberek helyzete és hozzáférési lehetőségei az egészségügyi ellátásban Nagy Éva
Az egészségturizmus fejlesztési lehetőségei egy választott régióban. Dr. Sztrilich András
  Dr. Maráczi Ferenc
Szakdolgozó bevonásának hatása a praxisközösség által nyújtott szolgáltatások hatékonyságára Dr. Sztrilich András
  Dr. Maráczi Ferenc
Személyesen közreműködő szakdolgozó által választható vállalkozási formák jövedelemtermelő képességeinek összehasonlító vizsgálata Dr. Sztrilich András
Az egészségügy marketingje Dr. Maráczi Ferenc
Szociális készenlét az egészségturizmusra Dr. Maráczi Ferenc
Jogi problémák a turizmus területén Dr. Maráczi Ferenc
Az egészségturizmusban alkalmazható marketingeszközök értékelése Dr. Maráczi Ferenc
Az egészségügyi szakdolgozói humán erőforrás-fejlesztés technikái, módszerei, csdatornái Dr. Vingender István (PhD, habil)
Kultúrspecifikus értelmezések és kommunikációs stratégiák az egészségügyben Dr. Horkai Anita (PhD)
A de Quervain-féle tendinopátia kezelése excentrikus tréninggel Dr. Földvári-Nagy Lászlóné Dr. Lenti Katalin (PhD)
Endokrin és anyagcsere betegségek kutatása Dr. Földvári-Nagy Lászlóné Dr. Lenti Katalin (PhD)
Gasztrointesztinális kórképek vizsgálata Dr. Földvári-Nagy Lászlóné Dr. Lenti Katalin (PhD)
A vénás varikozitás egy lehetséges modellje patkányban  Bednárikné Dr. Dörnyei Gabriella (PhD)
Idős személyek funkcionális képességeinek megőrzése Dr. Kovács Éva (PhD)
A terhességi hipertóniák osztályozásának klinikai jelentősége Prof. Dr. Rigó János (egytemi tanár, MTA doktora)
Prevenciós szemléletű mozgásfejlesztés hatása az óvodáskorú gyermekek mozgáskoordinációjára Dr. Mayer Ágnes (PhD)
  Makovicsné Landor Erika
Dializált betegek diétához való viszonyulása, és ennek hatása a tápláltsági állapotra Veresné Dr. Bálint Márta (PhD)
Dúsított növényi alapú italok optimalizálása az összetevők kölcsönhatásainak alapján Dr. Benedek Csilla (PhD)
Elektronikus egészségügyi szolgáltatások szerepe a biztonságos beteg- és gyógyszerellátásban Dr. Bertalan Lóránt
Betegbiztonsági és gyógyszerbiztonsági kérdések érvényesülése és fejlesztése az egészségügyi ellátás gyakorlatában  Dr. Kovács Aranka Katalin
  Kovácsné Dr. Balogh Judit
A primér prevenció jelentősége az onkológiában Dr. Harisi Revekka (PhD)
A secunder prevenció jelentősége az onkológiában. Dr. Harisi Revekka (PhD)
A tercier prevenció jelentősége az onkológiában Dr. Harisi Revekka (PhD)
A daganatos betegek táplálásterápiája Dr. Harisi Revekka (PhD)