Megindult a jelentkezés a 2023. február 10-11-én megrendezésre kerülő Tudományos Diákköri Konferenciára.

Semmelweis Egyetem Tudományos Diákköri Konferencia 2023

A Tudományos Diákköri Konferencia 2023. Február 10-11. között kerül megrendezésre a Nagyvárad téri Elméleti Tömbben.

Meghosszabbított jelentkezési időszak: 2022. November 14.-December 5. 24h

A jelentkezési felület itt elérhető.

A járványhelyzetre való tekintettel a Szervezők fenntartják a jogot a konferencia lebonyolításának megváltoztatására.

A JELENTKEZÉS FELTÉTELEI (az alábbiaktól eltérni NEM lehet):

• A hallgató a Semmelweis Egyetem Tudományos Diákkörének tagja, és TDK-tagságát a kutatóhely a Tudományos Diákköri Tanácsnak bejelentette.
  • A konferencián csak az tarthat előadást, aki a konferencia félévében felvette a Neptun rendszerben a TDK munka tárgyat.
  • A bejelentett előadásoknak legfeljebb két szerzője és két témavezetője lehet.
  • Egy hallgató ugyanarról a kutatóhelyről csak egy előadásnak lehet elsőszerzője, amennyiben a hallgató több kutatóhelyen végez kutatómunkát, úgy maximum két előadás elsőszerzője lehet (a hallgató legfeljebb két különböző kutatóhelyen lehet egyszerre diákkörös).
  • Amennyiben a hallgató az országos versenyre (OTDK) jelölést szerez, úgy a SE TDK Konferencián bemutatott előadás elsőszerzője meg kell, hogy egyezzen az OTDK-n bemutatott előadás elsőszerzőjével (a szerzők között csere NEM lehetséges). Egy hallgató egy előadással indulhat az OTDK-n.
  • Egy hallgató maximum egyszer lehet társszerző.
  • PhD hallgató nem lehet szerző vagy szerzőtárs a TDK-előadásban. Kivételt képeznek ez alól azok a hallgatók, akik MD-PhD képzést végeznek, azonban a graduális oktatásban is részt vesznek még.

ABSZTRAKT KÖVETELMÉNYEI

• Az absztrakt felépítése: bevezetés, célkitűzés, módszer, eredmények, következtetések. Az absztrakt  egyes részeinél az alcímek feltüntetése kötelező, mely a karakter számba beleszámít (azon absztraktok, melyek a fenti formai követelménynek nem felelnek meg, nem fogadhatók el).
  • Az absztraktnak hossza maximum 2400 karakter lehet szóközzel együtt.
  • Elvárt, hogy az előírt karakter számon belül számszerűsített adatok kerüljenek bemutatásra. Tehát eredmények bemutatása kötelező, amennyiben ezek csak a jövőben várhatóak, úgy spekuláció nem adható meg.
  • Esetismertetés nem fogadható el.
  • Korábbi években előadott, tartalmilag azonos előadás nem adható be (a beadott előadás kivonatokat a korábbi Orvosképzésben publikált absztraktokkal összevetjük).