Az egyetem munkatársai által beadott védőoltások száma - 2021. május 15.
247642 Összes oltás
14176 Beoltott Semmelweis Polgár

Tájékoztató a doktori értekezés elkészítéséhez

A disszertáció a jelölt tudományos munkáinak szintézise és nem a megjelent közlemények egyszerű összefűzése. Ezért elvárás a valamennyi eredményt közösen megalapozó bevezetésnek és irodalmi áttekintésnek, valamint az eredmények átfogó diszkussziójának az önálló elkészítése.

Az eredmények fejezet tartalmazhat közlésre nem került eredményeket is.
Ha a disszertációban más szerzők munkája, adatai, hipotézise stb. kerülnek felhasználásra, természetesen azokat megfelelően szükséges hivatkozni.

Szerzői jogot sértve plágiumvétséget követ el az, aki az eredeti szerző munkáját saját publikált munkájában hivatkozás,forrásmegjelölés nélkül felhasználva sajátjaként tünteti fel. Kép, ábra, stb. átvétele esetén a jogtulajdonos engedélyére is szükség van, ezért mindenképpen csak hiteles, ellenőrizhető jogtulajdonosú forrásból (folyóiratok, könyvek) javasolt beszerezni azokat. Az engedélykérés lehetséges módjai alább szerepelnek.

Ha a disszertáció kapcsán megállapítható a plágium vétsége, a Semmelweis Egyetem megtagadja a PhD dolgozat befogadását, a doktorandusszal szemben fegyelmi eljárást indít, illetve visszavonja a már odaítélt PhD fokozatot.

A doktorandusznak nyilatkoznia kell az eredetiség és szerzői jogra vonatkozó szabályok betartásáról (nyilatkozat 1).Az elővéleményezés során mindig mérlegelésre kerül, hogy a Turnitin vagy más plágiumkereső program futtatásával talált egyezések a dolgozat mely részét érintik és mennyire lehet kritikus az egyezések mértéke.

A doktorandusz PhD dolgozatában felhasználhatja saját, korábban közlésre került ábráit és szövegeit. Egyértelműen fel kell tüntetni azonban, hogy ezek saját korábban már publikált munkái, amiket megfelelően hivatkoznia is kell. (Szükség lehet engedély kérésére a szerzői jog tulajdonosától, lásd lejjebb). Nem szerepeltethetők sajátként a társszerzők eredményei, anyagai (beleértve a témavezetőt is). A jelöltnek nyilatkoznia kell a disszertációban szereplő saját munkáiról, amit a megjelent közlemények első és levelező/utolsó szerzőinek is el kell fogadniuk (nyilatkozat 2).

A saját közlemények másolatának a dolgozathoz való csatolása sérthet szerzői jogot. Ezért ellenőrizni kell, hogy milyen jogok kerültek átadásra a kiadónak, amikor a „publishing v. copy right agreement” aláírásra került. Érdemes a „rights retained” szekciót ellenőrizni a kiadó honlapján, mert ez tartalmazhatja a szükséges információt.

Az online folyóiratokban az egyes közlemények mellett sok esetben elérhető “ask permission”, „permissions” vagy hasonló szövegű link, melyekre kattintva egy űrlap kitöltésével kérhető engedély az adott ábra, táblázat, vagy akár a teljes dokumentum felhasználására. Ha nem egyértelmű a megállapodás, javasolt az engedély megkérése a kiadótól. A nagyobb kiadók általában üzemeltetnek automatikus engedélykérő szolgáltatást, pl. https://www.elsevier.com/authors/permission-request-form.

Szintén gyors engedélykérési lehetőséget biztosít a Copyright Clearance Center https://www.copyright.com/search.action?operation=show&page=advanced , ahol számos folyóirat esetében lehetséges engedélyt kérni.

Számos kiadó ajánl „open access” publikálást a Creative Commons attribution licence alapján.

Az értekezés formai követelményei

Az értekezés formai követelményei a tanulmányaikat 2020. szeptember 1. előtt megkezdők részére:
Letöltés

Az értekezés formai követelményei a tanulmányaikat 2020 szeptember 1. után megkezdők részére:

Az értekezés benyújtása visszavonásig kizárólag elektronikusan a titkarsag@phd.semmelweis-univ.hu címre történik.

Benyújtandók:
  • eljárási díj befizetésének igazolása (hallgatók és SE dolgozó egyéni fokozatszerzők esetén 120 000 Ft, nem SE dolgozó egyéni fokozatszerzők esetén 200 000 Ft )
  • a Központi Könyvtár által leigazolt könyvtári adatlap
  • munkahelyi vita jegyzőkönyve
  • a nyelvvizsgákról szóló igazolást (amennyiben nem került még leadásra)
  • a Tudományági Doktori Iskola tanácsának javaslata (aláírva a témavezető és a TDI vezető által) a bírálóbizottság összetételére
  • a jelölt 30 napon belül keltezett munkáltatói igazolása
  • disszertáció pdf és word formában 10 MB alatt
  • a disszertáció alapját szolgáló közlemények
  • tézisfüzet
  • nyilatkozat a disszertáció formai követelményeknek történő megfelelőségéről (Letöltés)
  • Nyilatkozat eredetiségről és szerzői jogról (Letöltés)
  • Nyilatkozat az értekezéshez felhasznált közleményben szereplő saját eredményekről (Letöltés)
  • Nyilatkozat a házi védés jegyzőkönyve alapján történt módosításokról (Letöltés)

Beadandó példányszám
Elővéleményezéshez visszavonásig  NEM kell nyomtatott példányt benyújtani.
Elővéleményezést követően 1 példány bekötve,  egyben  a publikációkkal.

(Kizárólag opponensi kérés alapján szükség lehet további fűzött példány(ok) ra)

Letölthető fájlok

Dokumentum Letöltés

Fedőlap Minta Magyar (2016. 09.01. előtt tanulmányaikat megkezdők esetében) Letöltés (doc)