A Semmelweis Egyetem pótfelvételt hirdet ösztöndíjas vagy önköltséges képzés szerinti doktori (Ph.D) tanulmányokra és egyéni fokozatszerzésre a 2022/2023. tanévtől induló képzési időre az orvos- és egészségtudomány, természettudomány, illetve társadalomtudomány területén akkreditált doktori iskolákba.

Az Egyetemi Doktori Tanács 2022. július 28-án 17 00-18 00 között online hallgatói fórumot szervez  a felvételi eljárásról és a doktori képzésről, melyre minden érdeklődőt szeretettel várunk.

A fórumra az alábbi linken tudnak belépni:

Time: Jul 28, 2022 05:00 PM Budapest
Meeting ID: 948 4878 7430

A doktori képzésre egyetemi végzettséggel rendelkezők, vagy olyan egyetemi hallgatók jelentkezhetnek, akik okleveleiket a beiratkozásig megszerzik.

A regisztrációs díj 9000 Ft, melynek befizetése átutalással történik.
A regisztrációs díjjal kapcsolatban kérem, hogy küldje el Márczis Anitának (marczis.anita@semmelweis-univ.hu) és Baracsi Mónikának (baracsi.monika@semmelweis-univ.hu) a következő adatokat: név, cím, személyigazolvány szám, telefonszám, email cím cég esetén: cégnév, székhely, adószám, telefonszám.

A felvételi beszélgetésekre várhatóan 2022. augusztus végén, illetve szeptember elején kerül sor.

Felvétel esetén a beiratkozást követően az Egyetem és az állami ösztöndíjasok, illetve az önköltséges doktoranduszok között hallgatói jogviszony jön létre.

Az ösztöndíj jogosultság 2022. szeptember 1-től 48 hónapon keresztül (amennyiben sikeres komplex vizsgát tesz a 4. félév után). Az ösztöndíj első utalása 2022. októberben történik.

A jelentkezéshez letölthető dokumentumok:

(kérjük egy aláírt pdf ben és egy Word file-ban is küldje be)

A felvételi dokumentumok benyújtása Transzlációs Medicina Programba jelentkezők esetében:

A Transzlációs Medicina Programba (TMP) is  jelentkező hallgatók esetében a felvételi dokumentumokat valamennyi Doktori Iskola esetében az alábbi felületen kell feltölteni:

A  TMP-be   jelentkező pályázók   a magyar nyelvű  Jelentkezési lapot  elektronikus formában, aláírások nélkül doc vagy docx formátumban a titkarsag@phd.semmelweis-univ.hu címre is küldjék meg.

Azoknak  a pályázóknak, akik nem jelentkeznek TMP-be , a pályázatot emailben kell benyújtaniuk a titkarsag@phd.semmelweis-univ.hu címre 2022. augusztus 20-ig.

•  a dokumentumokat egy .zip fájlban kérjük megküldeni.
  • A fájl elnevezése a pályázó nevePhDjelentkezés  legyen.
  • a .zip file-on belül  a csatolandó mellékleteket külön-külön file-ban küldjék és minden file  elnevezése utaljon a tartalomra.

A Semmelweis Egyetem pótfelvételi eljárás keretében felvételt hirdet egyéni fokozatszerzés keretében folytatott doktori programra.

Az egyéni fokozatszerzés feltétele az igazolható tudományos és publikációs tevékenység.

A regisztrációs díj 9000 Ft, melynek befizetése átutalással történik.

A felvételi beszélgetésekre várhatóan augusztus végén, szeptember elején kerül sor. Sikeres felvételi elbeszélgetés esetén az egyéni fokozatszerzőknek komplex vizsgát kell tenniük. A komplex vizsga időpontját a doktori iskolák határozzák meg.(várható időpontja: 2022. szeptember vége)

A komplex vizsga elméleti és gyakorlati részből áll.

Az elméleti részben a  doktori iskola által meghatározott két tárgyból kell vizsgát tenni.

A gyakorlati részben a kutatásról 8-10 perces prezentációban kell beszámolni.

A jelentkezéshez letölthető dokumentumok:

Jelentkezési lap egyéni fokozatszerzésre a 2022. évi felvételi eljárásban (letölthető)

Felvételi lap egyéni fokozatszerzők részére a 2022. évi felvételi eljárásban (letölthető)

A jelentkezéshez szükséges dokumentumokat a pályázóknak 2022. augusztus 20-ig a titkarsag@phd.semmelweis-univ.hu  email címre kell megküldeni.

• A dokumentumokat egy .zip fájlban kérjük megküldeni.
  • A fájl elnevezése a pályázó nevePhDjelentkezés legyen.

Dr. Benyó Zoltán
a Doktori Tanács elnöke