A jelentkezések  benyújtásának ÚJ határideje: 2022. június 12.

Felvételi elbeszélgetések várható időpontja: 2022. június 20-30.

Kiértesítés a felvételi eredményéről: 2022. július 30-ig.

Általános tájékoztató az MD-PhD képzésről

• A hallgatók  a graduális képzésük utolsó két évében  kezdhetik meg a programot ösztöndíj támogatással.
  • A pályázatban részt vevők a graduális képzésükkel párhuzamosan doktori kurzusokon vesznek részt.
  • A támogatott hallgatóknak félévente  4 kredit értékű doktori  kurzust kell teljesíteni a támogatási időszakban.
  • Mivel ez idő alatt a Neptunban  csak a graduális képzési soron szerep a hallgató, a kurzusvezetőkkel a hallgatóknak közvetlenül egyeztetni kell arról, hogy részt szeretnének venni a kurzuson.
  • A  kurzus elvégzésről a kurzus vezetőjének igazolást kell kiállítani, majd a hallgatónak az igazolást a Doktori Hivatalba megküldeni.
  • A graduális tanulmányok befejezése után egyéni fokozatszerzőként lépnek át a doktori képzésbe,  és ismét (maximum 24 hónap) ösztöndíj támogatással szerezhetnek fokozatot.

Pályázhatnak:

Az ÁOK, FOK, GYTK, ETK és EKK tudományos diákkörös hallgatói, akik a 2022/2023-as tanévben  a graduális képzés utolsó előtti és utolsó tanévét kezdik meg.

A támogatás módja:

• a diploma, ill. a komplex PhD vizsga megszerzéséig, maximum 2 évig havi 70.000 Ft „Kiegészítő Kutatási Kiválósági Ösztöndíj”
  • A „Kiegészítő Kutatási Kiválósági Ösztöndíj” periódust a PhD fokozatszerzésig, de maximum 2 évig havi 180.000 Ft „Rendszeres PhD Fokozatszerzési Kiválósági Ösztöndíj” periódus követi.
  • a doktori képzés tandíjának elengedése

A támogatás feltétele:

• kiemelkedő tudományos tevékenység

A jelentkezéseket  a következő email címre kérjük beküldeni: titkarsag@phd.semmelweis-univ.hu

Jelentkezéshez benyújtandó:   adatlap letöltése

Az MD-PhD képzésre 2022. szeptembertől felvételt nyert hallgatók ÚNKP pályázatban (ÚNKP-22-2 III. típusú pályázat )  is támogatást nyerhetnek el, amennyiben 2022/23-as tanévben mester/osztatlan képzés utolsó tanévét kezdik meg .

Általános tájékoztató: