Ismét Superbrands díjas lett a Semmelweis Egyetem. Magyarország és a régió vezető orvos- és egészségtudományi felsőoktatási intézménye ezzel nyolcadjára került be a legjobb minőséget képviselő márkák közé.
A Semmelweis Egyetem először 2012-ben, majd 2015-től minden évben átvehette a kimagasló márkaminőség és márkaépítésbe fektetett munka elismeréseként a Superbrands védjegyet.

A kiválasztás folyamata mindenhol azonos elveket követ. A díj odaítéléséről többlépcsős folyamat végén – szakmai előszűrést, majd a fogyasztók körében végzett online kutatást követően – a több mint 40 tagú független szakemberekből álló bizottság dönt minden évben. Az értékelési szempontok között szerepel egyebek mellett az adott márka tradíciója és reputációja, online és offline megjelenése.

Az 1995-ben, Nagy-Britanniában életre hívott nemzetközi Superbrands programhoz napjainkra már a világ több mint 90 országa csatlakozott, hazánk 2004-ben.

Horváth Dóra
Fotó (illusztráció): Kovács Attila – Semmelweis Egyetem