Az Academic Ranking of World Universities rangsort is megjelentető SanghaiRanking 2020-as szakterületi listáin (Global Ranking of Academic Subjects) több kategóriában is szerepel és javított korábbi helyezésén a Semmelweis Egyetem. Klinikai orvostudományban és orvostechnológiában a 201-300., gyógyszerészeti területen a 401-500. helyen szerepel a 250 éves intézmény.

Klinikai orvostudományban a 2020-as listán a hazai egyetemek közül a Semmelweis Egyetem 201-300. helyre került, tavalyi helyezésén (401-500.) javítva; a Szegedi és a Pécsi Tudományegyetem a 401-500. helyen zárt. Orvostechnológiában a Semmelweis Egyetemet a 201-300., gyógyszerészeti területen pedig a 401-500. helyen rangsorolták a lista készítői, előbbi esetén szintén javítva a tavalyi (301-400.) helyezésén; ezekre a listákra egyedüli magyarországi felsőoktatási intézményként került fel a Semmelweis.

A 2003 óta megjelenő rangsor az intézmények teljesítményét főként publikációs tevékenységi indikátorok szakterületre jellemző súlyozásával mérik, figyelembe véve egyebek mellett a kiadott publikációk arányát, a vezető folyóiratokban megjelent vagy kiemelt konferenciákon bemutatott publikációk számát, illetve a jelentős díjakkal elismert kutatók számát is.

Keresztes Eszter
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem