Az egyetem munkatársai által beadott védőoltások száma - 2021. december 05.
473593 Összes oltás

Mindfulness (tudatos jelenlét) alapú kognitív terápiás csoport önsértő, borderline betegek számára

Szakambulanciánk mindfulness (tudatos jelenlét) alapú kognitív terápiás csoportot indít önsértő, borderline páciensek számára, melynek elsődleges célja az érzelem- és indulatszabályozás képességének a fejlesztése, ezáltal az önsértő magatartás, mint maladaptív megküzdési mód előfordulásának a csökkentése, valamint egy hatékonyabb önszabályozás kialakítása.
A csoportba való bekerülés feltétele, önsértő magatartás az elmúlt 3-6 hónapban. Kizárási kritériumok: skizofrénia, pszichózis, organikus és szimptómás mentális zavarok, mentális retardáció, jelenlegi szerhasználat, öngyilkossági kísérlet az elmúlt 1 évben.

Helyszín: Semmelweis Egyetem Klinikai Pszichológia Tanszék: Budapest 1091, Üllői út 25. I. emelet
Csoport tervezett kezdete: 2022. január 10 – március 7.
Csoport időpontja: hétfő 14:00-15:30
Alkalmak száma: 8 alkalom
Csoportvezetők: Zinner-Gérecz Ágnes és Kresznerits Szilvia klinikai szakpszichológusok,
Szupervízor: Prof. Dr. Perczel-Forintos Dóra, klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta
Jelentkezés: Zinner-Gérecz Ágnes klinikai szakpszichológusnál a zinner-gerecz.agnes@med.semmelweis-univ.hu e-mail címen,

Minden jelentkező állapotfelmérő kérdőívcsomagot tölt ki a csoportba való alkalmasság felmérése érdekében.