Az egyetem munkatársai által beadott védőoltások száma - 2021. április 13.
151021 Összes oltás
13682 Beoltott Semmelweis Polgár

RE/3/2021. (III.26.) REKTORI – KLINIKAI KÖZPONT ELNÖKI UTASÍTÁS

Várandósok és szoptatós édesanyák oltásáról

Az Országos Operatív Törzs a Szülészeti-Nőgyógyászati Szakmai Tagozat, a Szülészeti-Nőgyógyászati Klinikák vezetői, valamint a négy orvosképző egyetem Klinikai Járványelemző Munkacsoportjának véleménye alapján elkészítette az ajánlást a várandósok oltásával kapcsolatban, tekintettel arra, hogy az ő, illetve a szoptató édesanyák esetében különösen nagy kockázata lehet a COVID-19 fertőzésnek. A fentiek alapján mindenkinek ajánljuk és mindenkinél elvégezzük az oltást a gondozó orvossal és/vagy háziorvossal történt egyeztetést/regisztrációt követően.

Az ajánlás szerint a várandósok

• számára ajánlott az oltás felvétele előtt konzultálni a nőgyógyásszal és/vagy a háziorvossal,
  • a várandósok és a szoptató édesanyák mRNS-vakcinákkal, azaz a Pfizer-BionTech Comirnaty, illetve a Moderna vakcinákkal olthatók,
  • a várandósok a várandósság 12. hetét követően kaphatják meg az első adagot, majd a szülést követően a másodikat,
  • szoptató édesanyák a két oltást, egymást követő 5 hetes (35 napos) különbséggel kaphatják meg.

Az oltópontokon a regisztrált és háziorvosok által beküldött jelentkezők oltását külön kialakított helyen, ún. kismama oltópontokon a fentiek figyelembe vételével el kell végezni.

Budapest, 2021. március 26.

Dr. Szabó Attila                                                                Dr. Merkely Béla s.k.

elnök                                                                                    rektor

RE/3/2021. (III.26.) REKTORI – KLINIKAI KÖZPONT ELNÖKI UTASÍTÁS a Semmelweis Egyetem COVID-19 oltópontjainak vezetői és a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika igazgatója számára Várandósok és szoptatós édesanyák oltásáról aláírt és lepecsételt, beszkennelt változata az alábbi linkre kattintva letölthető:
RE/3/2021. (III.26.) REKTORI – KLINIKAI KÖZPONT ELNÖKI UTASÍTÁS