1.

Státusz: új
Jogszabály címe: 87/2015. (IV.9) Korm. rendelet a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról
Megjelent: MK 48. szám 2015. április 09.
Hatály: 2015. április 17. és 2015. augusztus 15.
Tárgy:
– Felsőoktatási intézmény létesítése
– Diákotthon létesítése, a diákotthon és a kollégium működésének feltételei
– Gyakorló köznevelési intézménnyé nyilvánítás
– Külföldi felsőoktatási intézmény magyarországi működésének engedélyezése
– a működési engedély felülvizsgálata
– a felsőoktatási intézmények nyilvántartását vezető szerv eljárásai
– a felsőoktatási intézmény fenntartói jogának átadásával kapcsolatos eljárás
– a felsőoktatási intézmény megszűnése
– a képzés indításának eljárásai
– a felsőoktatási tevékenység ellenőrzése
– a felsőoktatási információs rendszer
– hallgatói azonosító szám
– oktatói azonosító szám elektronikus tanulmányi nyilvántartó rendszer, a felsőoktatási intézmények által kezelt iratok
– a hallgatói képzési szerződés nyilvántartása, kezelése
– a támogatási idő nyilvántartása szempontjából jelentős határidők
– az intézményi tájékoztató összeállításának alapelvei
– a kreditrendszerű képzés általános szabályai, a képzési időszakhoz kapcsolódó hallgatói teljesítmény értékelése
– átsorolás
– a hallgatók esélyegyenlőségének előmozdítása
– a mentorprogram megszervezésének elvei
– magán felsőoktatási intézmények gazdálkodásával kapcsolatos szabályok

2.

Státusz: új
Jogszabály címe: 12/2015. (IV. 10.) EMMI utasítás fekvőbeteg-szakellátást nyújtó állami egészségügyi intézmények működési rendjének egyes kérdéseiről és egyeztető fórumairól
Megjelent: Hivatalos értesítő 18. szám 2015. április 10.
Hatály: 2015. április 11.
Tárgy:
Az utasítás elrendelte egészségügyi és egészségügyi gazdasági bizottságok felállítását.
Az OEP, illetve az ÁEEK fogja kidolgozni a bizottságok ügyrendjét 2015. április 30-ig, valamint ők gondoskodnak az alakuló ülések összehívásáról.
A bizottságok megyei, fővárosi és országos szinten fognak felállni.
A fővárosi / megyei biztosságoknak az
– ÁEEK által fenntartott Intézmények, illetve megyei és fővárosi fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltatók;
– országos gyógyintézetek, valamint
– az OEP, illetve az ÁEEK képviselőin kívül
– az orvos- és egészségtudományi képzést folytató egyetem képviselője is tagja kell legyen.
A tagok munkaköri leírásában rendelkezni kell az adott Bizottságban való részvételi kötelezettségéről. A tagok és a meghívottak a Bizottságban végzett tevékenységükért díjazást nem kapnak.
Az Egészségügyi Bizottságok szükség szerint, de legalább havonta egyszer üléseznek.
A Gazdasági Bizottságok szükség szerint, de legalább kéthetente egyszer üléseznek.
Az Egészségügyi Bizottságok feladatkörükben eljárva, illetékességi területükre vonatkozóan javaslatot tehetnek pl.: a speciális, kijelölt intézményekhez kötött szakellátások végzésének jogosultságára, emellett minden év június 30-áig javaslatot tesz a fekvőbetegszakellátási és az integrált járóbeteg-szakellátási kapacitások és ellátási területek következő finanszírozási évben tervezett módosítására.