Helyszín: A leírásnak megfelelően, ld. program

Dátum: 2019.06.02.

Időpont: 11.00 Jótékonysági kerékpáros felvonulás A Semmelweis Egyetem I. Sz. Bókay Gyermekklinikája idén ünnepli fennállásának 180 éves évfordulóját. Ez a jubileum egyben a hazai gyermekgyógyászat 180 éves születésnapja is, hiszen a Bókay Gyermekklinika hazánkban az első és legrégebbi, Európában is a 4. legrégebbi alapítású gyermekklinika. Ezt a neves jubileumot szeretnénk a Tour de Bókay jótékonysági…

A leírásnak megfelelően", "startDate":"2019-06-02", "endDate":"2019-06-02", "startTime":"11:00", "endTime":"14:00", "location":"A leírásnak megfelelően", "options":["Apple","Google","iCal","Microsoft365", "MicrosoftTeams", "Outlook.com"], "timeZone":"Europe/Budapest", "iCalFileName":"Tour de Bókay", "label":"Naptárba"}

Időpont: 11.00

Jótékonysági kerékpáros felvonulás

A Semmelweis Egyetem I. Sz. Bókay Gyermekklinikája idén ünnepli fennállásának 180 éves évfordulóját. Ez a jubileum egyben a hazai gyermekgyógyászat 180 éves születésnapja is, hiszen a Bókay Gyermekklinika hazánkban az első és legrégebbi, Európában is a 4. legrégebbi alapítású gyermekklinika. Ezt a neves jubileumot szeretnénk a Tour de Bókay jótékonysági célú kerékpáros családi nappal ünnepelni, amely során összekötjük a jótékonykodást és a sportot a Bókay Gyermekklinikán gyógyuló gyermekekért.

Mindenkit várunk a 6. Tour de Bókay-n, aki szeretne csatlakozni ehhez a nemes célhoz: az idei jótékonysági kerékpározás célja egy inkubátor a Csecsemő Osztály javára!

Nevezés: 09.30-tól
Regisztráció díja: 1.000,- Ft, amely összeget az Amway Hungária megdupláz! Lehetőség van Tour de Bókay támogatói póló vásárlására is darabonként 2000 forintért a regisztrációnál.

Fővédnökök:
Dr. Szabó Attila, az I. sz. Gyermekklinika igazgatója
Ughy Attila, Budapest Főváros XVIII. kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimre polgármestere
Nagy-Kálózy Eszter, Kossuth- és Jászai Mari – díjas színművész, a Gyermekklinika jószolgálati nagykövete

Útvonal: A kerékpáros menet az I. sz. (Bókay) Gyermekklinikáról (1083 Budapest, Bókay János u. 53.) indul, és a Bókay-kertbe (1181 Budapest, Szélmalom u. 33.) érkezik.
A bringások a VIII. ker. Bókay János utca Üllői út előtti torkolatától indulnak, majd az Üllői útra kikanyarodva végig az Üllői úton halad mintegy 10 km hosszan, a XVIII. kerületi Baross utcáig, onnan a Wlassics Gyula u. – Vasvári Pál utca útvonalon érik el a Bókay-kertet. A kerékpáros menet számára a Budapest Bike Maffia biztosítja a folyamatos szervizt.

Program:
9:30 – Nevezés (a gyermekklinika udvarán, 1083 Budapest, Bókay János u. 53.)
10:15 – Köszöntők
10:20 – Bemelegítés
11:00 – Indulás – 10 km kerékpározás a Gyermekklinikáért!
12:00 – Érkezés a Bókay-kertbe (Pestszentlőrinc)
12:30 – Köszöntő – a Bókay-kertben köszöntjük és frissítővel várjuk az érkezőket!
12:45 – Zumba – izomláz ellen, „zumbatomic” zumba gyerekeknek – Mezei Anett
13.00 –  Városgazda Utánpótlás Akadémia – streetdance, küzdősport bemutató
13.30 – 14.30 Ricsi Bohóc és a Bumbum gyerekkoncert

A rendezvény ideje alatt: 11:00 – 16:00 – VÉRADÁS a Tour de Bókay keretében a Bókay-kertben (Pestszentlőrinc).

Ingyenes programok a Bókay-kertben:
• uszoda, strand, futópálya, foci, strandfoci, strandröplabda
• pónifogat, kézműves sátor, arcfestés, lufihajtogatás, óriásbuborék
• hófánk csúszda (a Síiskolában)
• ugrálóvár
• Bókay Gyermekklinika Osztályainak bemutatkozása
• Városgazda Utánpótlás Akadémia shop
• Piros Orr Bohócdoktorok Alapítvány
• Golden Ace Tenisz Club ingyenes tenisz oktatás és nyílt nap (12-16 h)
• Amway sátor meglepetésekkel
• Eisberg – Salátázz Te is!
• Bókay Kalandparkban 10 %-os kedvezmény a résztvevőknek.

Felhívjuk a jelentkezők figyelmét, hogy a rendezvényen csak a közúti közlekedés szabályainak megfelelő kerékpárral lehet részt venni! Kerékpáros védőfelszerelések használata javasolt! A várhatóan nagyszámú gyermek résztvevő miatt a kerékpáros közúti közlekedés szabályairól eligazítást tartunk.

Az esemény plakátját ide kattintva lehet megnézni pdf-ben.

Vissza az Eseménynaptárba