A József Attila Színház a Színházak Éjszakája programsorozat keretében 1500 forintos jegyeket kínál a Semmelweis Egyetem munkatársainak és hallgatóinak Fodor László-Lakatos László-Fekete Mária: Helyet az ifjúságnak című zenés komédiájára. Jegyigényét kérjük jelezze telefonon a 06-30-933-4755-es telefonszámon, vagy e-mailben a horvathzsuzsanna.jasz@gmail.com címen. Kérjük, jegyfoglalásnál, illetve jegyvásárlásnál hivatkozzon a Semmelweis Egyetem munkatársai és hallgatói számára biztosított kedvezményre!

IDŐPONT

2015. szeptember 19., szombat, 19:00

AJÁNLÓ

Fodor László-Lakatos László-Fekete Mária: Helyet az ifjúságnak

zenés komédia

Helyet az ifjúságnak 4Ki ne nosztalgiázott volna már a régi magyar filmek bűbájos világát felidézve? Nos, ez az előadás éppen egy ilyen pompás időutazást kínál a harmincas évek édesbús és örökké szerelemtől ittas Budapestjének világába. S ha már oda varázsol bennünket a képzeletünk, ugyan ki ne szeretne cinkosa lenni egy rátermett fiatalembernek abban, hogy bebizonyíthassuk, nem csupán a rang, a hatalom vagy a pénz segítségével lehetünk sikeresek, elegendő egy frappáns ötlet, egy cseppnyi gátlástalanság, némi bátorság: s máris kész a siker, vagy éppen a kasszasiker! A korszak jól ismert, klasszikus karakterei kelnek életre – most a filmvászon helyett – a színpadon, megtöltve kacagással, muzsikával, és némi bölcs tanulsággal is szívünket. A darab slágereit Fekete Mari zeneszerző jegyzi, s a nagyszerű dalszövegeknek Verebes István a gazdája. Sándor Dávid koreográfiái humoros köntösükben szintén a XX. század első felébe repítik a Nézőket és a Színészeket egyaránt, hogy együtt örüljünk önfeledten az életnek, a szerelemnek, s annak az örökké játékos ifjúságnak,amely ennek a világnak minden gesztusából, mondatából és dallamából árad felénk.