A Magyar Állami Operaház különleges akciója keretében 1500 forintos jegyeket kínál a Semmelweis Egyetem munkatársainak és hallgatóinak a World Voice Day-re az Erkel Színházban. Jegyigényét kérjük, jelezze telefonon a 06-1/332-7914-es telefonszámon, vagy e-mailben a jegy@opera.hu címen. Kérjük, jegyfoglalásnál, illetve jegyvásárlásnál hivatkozzon erre a hírlevélre.

Időpont: 2015. április 16., csütörtök, 19.30

AJÁNLÓ

Világszerte április 16-án ünneplik a World Voice Day elnevezésű programsorozattal a Hang Világnapját, mely az emberi hang jelentőségére hívja fel a figyelmet. A nemzetközi szervezőbizottság elnöke a svéd professzor, Johan Sundberg, míg a magyarországi koordinátor prof. dr. Hacki Tamás orvos, fül-orr-gégész, foniáter szakorvos. A Magyar Állami Operaház 2014-ben csatlakozott az eseményhez dr. Mészáros Krisztina (fül-orr-gégészet, foniátria, audiológia) a Magyar Onkológiai Intézet főorvosa és Bátori Éva operaénekes, érdemes művész jóvoltából. A tavalyi sikernek köszönhetően idén is megrendezésre kerül az Erkel Színházban a programsorozat, melyen szakmai előadásokon, koncerteken vehetnek részt az érdeklődők.

Műsor:

Mozart: Don Giovanni – Don Ottavio áriája “Dalla sua pace”- Tarjányi Tamás
Mozart: Cosi fan tutte – Fiordiligi áriája “Come scoglio”- Celeng Mária
Mozart: Figaro házassága – Figaro áriája “Se voul ballare “- Cser Krisztián
Rossini: Sevillai borbély – Rosina áriája ” Una voce poco fa” – Balga Gabriella
Rossini: Sevillai borbély – Figaro áriája “Largo al factotum”- Szegedi Csaba
Donizetti: Lammermoori Lucia – Lucia áriája “Regnava nel silenzio”- Kolonits Klára
Donizetti: Lammermoori Lucia – Edgar áriája “Fra poco a me ricovero”- Fekete Attila
Giordano: Andrea Chenier – Chenier áriája “Colpito qui m’avete”- Kiss B. Atilla
Verdi: Falstaff – Ford áriája – “E’ sogno? o realtá” – Molnár Levente
Verdi Don Carlos – Eboli áriája “O don fatale”- Vörös Szilvia
Verdi: Az álarcosbál – Renato áriája “Eri tu.”- Kálmándi Mihály
Verdi: Traviata – Violetta áriája “E strano”- Miklósa Erika
Verdi: Rigoletto – Quartet – Miklósa Erika, Balga Gabriella, Fekete Attila, Kálmándi Mihály

A szünet után Wolf Kati, Kocsis Tibor és Rúzsa Magdi lép a színpadra.

Jó szórakozást kívánunk!

Semmelweis Egyetem
Kommunikációs és Rendezvényszervezési Igazgatóság

Fotó: metropol.hu

A cikket a Semmelweis Egyetem Kommunikációs és Rendezvényszervezési Igazgatósága tette közzé.