A József Attila Színház különleges húsvéti akciója keretében 1500 forintos jegyeket kínál a Semmelweis Egyetem munkatársainak és hallgatóinak Komámasszony, hol a stukker? című darabjára. Jegyigényét kérjük jelezze telefonon a 06-30-933-4755-es telefonszámon, vagy e-mailben a horvathzsuzsanna.jasz@gmail.com címen. Kérjük, jegyfoglalásnál, illetve jegyvásárlásnál hivatkozzon erre a hírlevélre.

IDŐPONTOK
2015. április 2., csütörtök 19:00
2015. április 5., vasárnap 15:00
2015. április 9., csütörtök 19:00

AJÁNLÓ

Görgey Gábor – Komámasszony, hol a stukker?
vígjáték két részben
Nem túl gyakran fordul elő egy átlagosnak mondott életben, hogy öt különböző embert bezárjanak egy ablak nélküli szobába, majd közéjük dobjanak egyetlen pisztolyt. A furcsa és akár drámainak is felfogható színpadi társasjátéknak pedig ez a lényege. Az juthat ki, azé lehet a kulcs, akinél a fegyver van. A fegyver körbejár. Mindenkinél elidőzik így szabadság esélye, és a többiek feletti hatalom lehetősége. Lehetne a történet akár egy lélektani dráma, mégsem az. Inkább bohózat, amiben az abszurd helyzet szolgáltat alkalmat arra, hogy kinevessük a raboskodó ötöst, miközben szentül hisszük, ha mi lennénk ott, inkább a szabadság kellene, mint a hatalom. Vajon mi a végkifejlet? Elsül a fegyver?
Hogyan jutnak ki, kijutnak egyáltalán, a kisemberből lett alkalmi hatalmasok?

Jó szórakozást kívánunk!

Semmelweis Egyetem