A „magyar tudomány” kategória évente 10-10 olyan fiatal kutató munkáját segíti, akik szűkebb tudományterületükön kimagasló szellemi, tudományos teljesítményt mutatnak fel.

Ebben a kategóriában a 34 évnél fiatalabb kutatók részesülhetnek a díjban és a vele járó 7000 euró anyagi támogatásban.

Az idei díjazottak között üdvözölhetjük egyetemünk egyik kiváló tehetségét, dr. Széplaki Gábort is.

Dr. Széplaki Gábor nemzedékének kiemelkedő kutatóorvosa, aki az érelmeszesedés kórfolyamatát vizsgálja. Kutatási eredményeivel rávilágított egyes érbetegségek – egyebek mellett az agyér-katasztrófához vezető érszűkület – részletes lefolyására. Leírt olyan genetikai és immunoló­giai jellemzőket, amelyek alkalmasak a betegségek szövődményeinek pontos prognosztizálására. Első tudományos cikke 23 éves korában jelent meg.

A Nemzeti Galériában megtartott díjátadó ünnepségen dr. Tulassay Tivadar, egyetemünk rektora rövid köszöntő beszédével hangsúlyozta a fiatalok tudományos életben betöltött szerepének fontosságát.

A további munkához sok sikert és jó egyészséget kívánunk!