A Semmelweis Egyetem Oktatás Fejlesztési Pályázatának keretében digitális orvosi- és oktatási eszközök beszerzésére került sor a II. sz. Gyermekgyógyászati Klinikán.

Intézményünk a koronavírus által okozott járványidőszak alatt is folyamatosan biztosítja a biztonságos betegellátást a kiemelten magas kockázati betegcsoportok számára (gyermekonkológiai, gyermekhematológiai, gyermek immunológiai, gyermek reumatológiai megbetegedések esetén).

Ebben a különösen nehéz helyzetben a Semmelweis Egyetem Oktatás Fejlesztési Pályázatának keretében, a Digitális orvosi- és oktatási eszközök beszerzése projekt eredményeképpen sikerült az orvos-beteg kapcsolatokat, valamint a graduális és posztgraduális oktatási események jelentős részét az online térben lebonyolítani. A digitális fejlesztések bevezetésével lerövidülhetnek a betegutak, a krónikus kezelést igénylő gyermekgyógyászati ellátás során javulhat a megelőzés és az orvoslás hatékonysága, felgyorsulhat a gyógyulási folyamat.

A kiépített megoldásoknak köszönhetően jelentős mértékben csökkenteni tudtuk az orvos-beteg találkozások számát, a műtéti beavatkozások jelentős részénél pedig sikerült biztosítani a maximális szakorvosi kapacitást.

A projekt keretében kialakított „digitális pontok” lehetőséget biztosítanak az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térhez (EESZT) való csatlakozásra, ennek köszönhetően a betegek összes (más egészségügyi szolgáltatónak keletkezett) vizsgálati lelete rendelkezésre áll.

A fejlesztések az alábbiak szerint valósultak meg:

Semmelweis Egyetem Oktatás Fejlesztési Pályázat

Integrált audiovizuális kommunikációs/oktatási rendszer kialakítása

1. Sebészeti audiovizuális kommunikációs kabinet kialakítása (sebészeti műtőblokk)
  2. 100 fős audiovizuális oktatási kabinet korszerűsítése (tanterem)
  3. 50 fős audiovizuális oktatási kabinet kialakítása (könyvtár)
  4. 30 fős audiovizuális oktatási kabinet kialakítása (ebédlő)
  5. 15 fős audiovizuális oktatási kabinet kialakítása (1.A / Haematológia)
  6. 15 fős audiovizuális oktatási kabinet kialakítása (2.A / Neuro-onkológia)

Költség: 42mFt

Magyar Gyermekonkológiai Hálózat

Poly videokonferencia rendszer kiépítése

1. Könyvtár
  2. A / neuro-onkológia

Költség: 5mFt

Őrzők Közhasznú Alapítvány a Tűzoltó utcai Daganatos és Leukémiás Gyermekekért

Az integrált audiovizuális kommunikációs/oktatási rendszer végpontjainak felszerelése laptopokkal, projektorokkal.

Költség: 3,5mFt

4kép